3. Десет от Милан взеха точка от Рома в Рим (ВИДЕО)

Десет от Милан взеха точка от Рома в Рим (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха гол на „Олимпико”

Съставите на Рома и Милан не се победиха и завършиха при резултат 0:0 дербито от XVI кръг на Серия „А”.

Гостите от Милано завършиха с човек по-малко срещата на „Олимпико”, а след ремито домакините останаха на 3 точки от лидера и шампион Ювентус, докато гостите изостанаха с две от третия Наполи.

В двата тима имаше множество кадрови проблеми преди началото на последния им мач за календарната година, но в крайна сметка те изиграна един динамичен двубой, макар и без попадеиня.

Още в началото Кейсуке Хонда отправи силен удар, спасен от Де Санктис. След това обаче Рома постепенно овладя инициативата и се настани в половината на „росонерите”.

В 29-ата минута Жервиньо навърза половината защита на Милан и стреля опасно, но Диего Лопес бе пласиран добре и спаси. Малко след това пък домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Найджъл Де Йонг в пеналта, но таква не бе отсъдена.

Милан отвърна с мощен шут на Филип Мексес отдалеч, след който топката летеше заплашително към горния ъгъл, но стражът на Рома реагира блестящо и изби в корнер.

Така паузата дойде при нулево реми, което се запази и след нея. Иначе гостите успяха да изравнят играта, ала за тяхно нещастие в 70-ата минута Пабло Армеро получи втори жълт картон и ги остави с човек по-малко.

След това очаквано Рома натисна и можеше да се поздрави с успех, ако в 92-ата минута Жервиньо бе по-точен. Той напредна и направи двойно в пеналта, след което излезе очи в очи с Диего Лопес, но не успя да го преодолее от границата на вратарското поле.

Впоследствие Жервиньо се контузи, а Руди Гарсия нямаше право на смени и двата отбора приключиха срещата с числено равенство.