3. Десетима от Ман Сити се разправиха с Бърнли на „Етихад“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Десетима от Ман Сити се разправиха с Бърнли на „Етихад“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Поредно изгонване на Фернандиньо не попречи на „гражданите“ да вземат трите точки, всички резултати от кръга

Отборът на Манчестър Сити победи Бърнли с 2:1 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена още в 32-ата минута, когато Фернандиньо бе изгонен, „гражданите“ откриха резултата на „Етихад“ в 58-ата чрез Гаел Клиши. Резервата Серхио Агуеро удвои преднината на „небесно-сините“ в 62-ата минута, а десет минути по-късно Бен Мий намали на 2:1 с попадение, което постави на изпитание видео технологията на голлинията.

Мениджърът на Сити Хосеп Гуардиола бе оставил на резервената скамейка Агуеро и Давид Силва, а вместо тях в предни позиции играеха Хесус Навас и Келеши Иеанашо.

Домакините започнаха добре срещата и можеха да поведат още в 8-ата минута, когато последователни удари на Иеанашо и Стърлинг бяха отразени от стража на Бърнли Том Хиййтън.

Впоследствие „гражданите“ имаха още няколко положения, но така и не съумяха да ги реализират.

По този начин се стигна до 32-ата минута, когато Фернандиньо бе изгонен с директен червен картон от рефера Лий Мейсън за изключително грубо влизане в краката на Гудмунсон в централната част на терена. Това бе трето изгонване на бразилеца в последните му шест мача, тъй като той напусна преждевременно терена срещу Борусия (Мьонхенгладбах) и Челси.

Останали с човек по-малко на терена „небесно-сините“ намалиха малко оборотите, но отново създаваха по-опасните атаки.

След почивката домакините заиграха още по-добре и в 58-ата минута ликуваха след отличен гол на Гаел Клиши с презицен удар по диагонала.

Само четири минути по-късно влезлият като резерва Серхио Агуеро удвои резултата с много красив удар от малък ъгъл, след като първо Стърлинг се спъна комично в земята и не можа да отиграе топката.

В 70-ата минута обаче гостуващия тим намали преднината на своя съперник с гол, предизвикал разгорещена дискусия между играчите на Гуардиола и главния рефер.

След центриране от ъглов удар играчите на Бърнли отправиха три последователни удара към Клаудио Браво. При вторият от тях Мий прати топката в напречната греда, след което се оказа, че тя е преминала голлинията. След това Андре Грей изби кълбото с глава от ръцете на Браво, което бе и причината за недоволството на домакините, но попадението вече бе зачетено.

До края на срещата играта бе доста изнервена и накъсвана от нарушения, но до повече голове не се стигна и Манчестър Сити се поздрави с успеха.

Така „гражданите“ се реабилитираха за загубата от Ливърпул миналия кръг и заемат трета позиция с актив от 42 точки. Бърнли пък са 11-ти с 23 пункта.