3. Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Солунци разбиха с 4:1 Панатинайкос

ПАОК докосва титлата в гръцкото първенство след победа с 4:1 срещу Панатинайкос като домакин. Резервата Андрия Живкович се превърна в големия герой за солунския тим, след като вкара два гола и направи асистенция. Кирил Десподов започна срещата като титуляр и остана на терена до 81-ата минута.

С успеха "двуглавите орли" излязоха начело в шампионата, след като АЕК загуби като гост от Олимпиакос с 0:2. ПАОК е със 77 точки, докато АЕК със 75. В последния кръг отборът на Десподов ще гостува на Арис в дерби на Солун.

Осем минути преди края на първото полувреме домакините поведоха в резултата. Янис Константелиас намери Тайсон в пеналтерията, а той със самочувствие завърши. В 70-ата минута “двуглавите орли” получиха дузпа след нарушение на Тин Йедвай. Зад топката застана Андрия Живкович, който направи резултата 2:0.

Осем минути след това Панатинайкос върна един гол. Филип Младенович центрира в наказателното поле и топката бе засечена от Александър Йеремейеф. В 89-ата минута ПАОК отново поведе с две попадения. Живкович подаде към Виериня, а той с хубав удар под напречната греда не остави шансове на стража на гостите.

Във втората минута на добавеното време на двубоя Живкович отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат.