3. Децата на Барса показаха класа (видео)

Децата на Барса показаха класа (видео)

Каталунците победиха норвежкия Волеренга с 4:2

Испанският шампион Барселона започна с победа подготовката за новия сезон. Барса победи норвежкия Волеренга с 4:2 в приятелски мач, който се игра на стадион „Улеваал” пред 35 хиляди зрители. Дъждовното време не попречи на младите каталунци, които получиха доверието на Пеп Гуардиола и впоследствие го оправдаха с добра игра и четири страхотни гола. В игра се появи и новото попълнение от Севиля – Адриано Кореа.

Още в 12-ата минута Виктор Санчес изведе Барса напред в резултата с великолепен гол. Младокът направи двойно подаване със свой съотборник, а след това технично прати топката в горния ляв ъгъл.

Само две минути след това Габи Милито, който бе един от най-опитните на терена, направи дузпа, която Сингх превърна в гол за 1:1. В 34-ата минута обаче Максуел върна аванса на каталунците с много добър изстрел с левия крак от границата на полето.

През второто полувреме Барселона тотално надигра своя съперник и стигна до трети гол в 50-ата минута, дело на Бенджамин. Той се откъсна в полето на съперника, нагласи топката на левия си крак и я прати неспасяемо над плонжа на вратаря за 3:1.

В 64-ата минута пък дойде и времето на Сейду Кейта, който се появи като резерва. Националът на Мали засече с глава центриране отдясно и заби кълбото в мрежата на домакините за 4:1.

Само минута по-късно Волеренга върна един гол с хубав изстрел на Зайиц, който прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл, с което фиксира и крайния резултат.

За Барселона: Пинто, Илие, Серхио Гомес, Милито, Максуел, Виктор Санчес, Риварола, Джонатан дос Сантос, Сориано, Боян, Тело (Мино, Далмау, Армандо, Муниеса, Адриано, Кейта, Роберто, Ориол, Беня, Ибрахимович, Нолито)