3. Дейли Блинд спаси Юнайтед от загуба на „Ъптън Парк” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дейли Блинд спаси Юнайтед от загуба на „Ъптън Парк” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Финалният натиск на "червените дяволи" отново даде резултат

Манчестър Юнайтед се спаси от загубата при гостуването си на Уест Хем и завърши 1:1 в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига.

„Чуковете” откриха резултата в 49-ата минута чрез Шейху Куяте, а Дейли Блинд донесе точката за „червените дяволи” във втората минута от добавеното време.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в 13-ата минута Де Хеа се наложи да прави две поредни спасявания. Въпреки по-силната си игра през първата част обаче „чуковете” не успяха да стигнат до нови възможности пред вратата на Юнайтед.

Четири минути след началото на втората част Уест Хем взе заслужен аванс. След центриране в наказателното поле на Юнайтед, отбраната на „червените дяволи” не реагира добре, от което се възползва Кояте и от около 10-ина метра разстреля Де Хеа.

Тимът на Ван Гаал се активизира след гола и натиска „чуковете”. Ван Перси и Фалкао обаче пропуснаха всички шансове, които се откриха пред тях. В 77-ата минута колумбийският нападател бе изведен от Ван Перси сам срещу Адриан, но Тигъра стреля встрани от вратата.

Все пак, „червените дяволи” стигнаха до точката след гол на Дейли Блинд в добавеното време. След недобре изчистено центриране от отбраната на Уест Хем, Блинд връхлетя върху топката и я прати в долния ляв ъгъл на Адриан.

Секунди преди края на срещата Юнайтед остана с човек по-малко, след като Люк Шоу бе изгонен за втори жълт картон, след като влезе безразсъдно в краката на Даунинг.

Това е пети пореден мач за Юнайтед без загуба във всички турнири, като „червените дяволи” остават на четвъртата позиция с 44 точки, на една от третия Саутхемптън. Уест Хем пък събра 37 и остава осми.