3. ДЕЖА ВЮ: Шалке 04 отново поема към Втора Бундеслига (ВИДЕО)

ДЕЖА ВЮ: Шалке 04 отново поема към Втора Бундеслига (ВИДЕО)

Щутгарт ще играе бараж за оставане

Херта Берлин и Шалке са двата отбора, които ще играят във Втора Бундеслига през следващия сезон, докато Щутгарт завършва на 16-а позиция и ще трябва да премине през бараж срещу третия във второто ниво на германския футбол.

РБ Лайпциг се наложи като домакин над Шалке с 4:2 в двубой от последния кръг в Бундеслигата. Срещата започна с натиск на РБ Лайрциг, който даде резултат в 10-ата минута, когато Орян Ниланд изведе с дълъг удар Дани Олмо, който шутира от малък ъгъл. Ралф Фарман успя да отрази, но последва добавка от Конрад Лаймер в опразнената врата, който изведе „биковете“ напред в резлутата.

Само девет минути по-късно РБ Лайпциг успя да удвои своята преднина, когато Дани Олмо изведе Кристоф Нкунку на чиста позиция, който разпиля Хениг Матричиани и Марчин Камински, след което порази целта.

Все пак Шалке успя да върне едно попадение до почивката. В 28-ата минута след центриране от корнер на Родриго Саласар на първа греда, Марчин Камински се извиси на първа греда и прати топката в мрежата.

Натискът на Шалке продължи и през второто полувреме. В 50-ата минута Доминик Дрекслер отне топката пред вратата на РБ Лайпциг и комбинира с Мариус Бюлтер, който шутира, а в опита си да изчисти Вили Орбан прати топката в собствената си врата.

РБ Лайпциг обаче стигна и до третото попадение в 83-ата минута, когато Кристоф Нкунку намери Юсуф Полсен опъна мрежата на Шалке за трети път.

Кристоф Нкунку сложи последния пирон в ковчега на Шалке в четвъртата минута на добавеното време, с което интригата в зоната изпадащите приключи.

Шалке завършва кампанията на 17-о място с актив от 31 точки, докато РБ Лайпциг приключва кампанията на 3-а позиция с актив от 66 пункта и през следващата кампания ще играе в Шампионска лига.

Освен Шалке през следващия сезон във Втора Бундеслига ще е и Херта Берлин, който вече официализира отпадането си. Въпреки това берлинчани се наложиха над Волфсбург с 2:1. Така Херта остава на последната позиция с актив от 29 пункта.

Щутгарт ще играе плейоф срещу завършилия на 3-о място във Втора Бундеслигата. „Швабите“ завършиха при резултат 1:1 с Хофенхайм. Илас Бебу даде аванс на Хофе в 75-ата минута, а пет минути по-късно Тиаго Томас възстанови паритата. Щутгарт завършва кампанията на 16-о място с актив от 33 точки, докато Хофенхайм приключва на 12-а позиция с 36 пункта.

Бохум, който преди началото на кръга бе в зоната на изпадащите, се спаси, след като се наложи с 3:0 над Байер Леверкузен. Попаденията на домакините бяха дело на Филип Форстер, Такума Асано и Кевин Щьогер. Така Бохум завършва кампанията на 14-о място с актив от 35 точки.

Аугсбург завършва кампанията на точка от зоната на изпадащите, след като претърпя поражение от Борусия Мьонхенгладбах с 0:2. Баварският тим приключва на 15-а позиция с 34 точки в актива си.