3. Диего Симеоне излиза с атакуващ състав на "Ноу Камп", съставите

Диего Симеоне излиза с атакуващ състав на "Ноу Камп", съставите

Луис Енрике сменя само вратаря след загубата в Ел Класико

Само една промяна и то на вратарския пост прави треньорът на Барселона Луис Енрике за домакинството на Атлетико Мадрид в първата среща от четвъртфиналите в Шампионска лига. Марк-Андре тер Щеген традиционно ще пази в турнира за сметка на Клаудио Браво, който е титуляр в Примера.

Останалите 10 са същите, които загубиха с 1:2 в големия сблъсък в събота вечер срещу Реал Мадрид. Меси, Неймар и Суарес ще опитат да стигнат обичайното високо ниво, което не постигнаха в Ел Класико.

Откакто Луис Енрике пое Барселона, каталунците мачкат „дюшекчиите” и са в серия от 6 поредни успеха срещу тях. Атлетико за трета поредна година стигна четвъртфиналите и за трета поредна година среща испански отбор в тази фаза.

Диего Симеоне залага на същата схема като тази на Барса – 4-3-3 с Гризман и Ферейра Караско по крилата и Фернандо Торес на върха на атаката.

Съставите на Барселона и Атлетико Мадрид за мача на „Ноу Камп” от 21:45:

Барселона: Тер Щеген – Алвеш, Пике, Масчерано, Алба, Бускетс, Ракитич, Иниеста, Меси, Неймар, Суарес
Резерви: Браво, Бартра, Вермаеле, Серхи Роберто, Рафиня, Арда Туран, Мунир
Треньор: Луис Енрике

Атлетико Мадрид: Облак – Хуанфран, Ернандес, Годин, Филипе Луис, Габи, Саул, Коке, Ферейра Караско, Гризман, Торес
Резерви: Моя, Гамес, А. Фернандес, Краневитер, Парти, Кореа, Вието
Треньор: Диего Симеоне

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)