3. Диего Симеоне: Не мога да кажа какво мисля за съдийството

Диего Симеоне: Не мога да кажа какво мисля за съдийството

"Със сигурност не съм ядосан на Торес, неговият червен картон беше като този на Арда Туран срещу Реал миналия сезон"

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне отказа да сподели какво мисли за червения картон в мача с Барселона (1:2) в първия четвъртфинал в Шампионска лига на „Ноу Камп”, за да не бъде наказан.

Съдията Феликс Брих изгони Фернандо Торес с два жълти картона до 35-ата минута, но пожали Луис Суарес, който ритна без топка Хуанфран.

Симеоне подчерта, че по никакъв начин не обвинява Фернандо Торес и сравни неговия червен картон с онзи, който получи Арда Туран през миналия сезон малко преди Хавиер Ернандес да вкара и да прати Реал Мадрид напред в мач срещу Атлетико в същата фаза на Шампионска лига.

„Не съм ядосан на Торес със сигурност. Вие трябва да кажете дали е бил заслужен неговият червен картон. Беше подобен червен картон на този, който получи Арда Туран на „Сантяго Бернабеу” миналия сезон. Реферите решават какво да отсъждат. Не казвам всичко, което искам да кажа. Опитвам се да мисля какво казвам за мача и съдийството”, сподели ядосаният аржентински наставник на Атлетико.

Суарес обаче се измъкна без червен картон.

„Имаше повече от два такива инцидента, но не мога да кажа какво мисля”, въздържа се Симеоне.

Той с нетърпение очаква реванша на „Висенте Калдерон” следващата седмица.

„Чувствам се много щастлив да съм треньор на Атлетико. Барселона знаеше как да владее топката през втората част, ние бяхме натикани в нашата половина и беше по-трудно да излезем от там. Но все още сме живи. Това ще създаде очаквания и надежда за хората в Мадрид. Ще бъде чудесен мач. Ще опитаме да обърнем мача на „Калдерон” и феновете ще избухнат с песни, сигурен съм”.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)