3. Димитър Бербатов и Монако объркаха плановете на ПСЖ (ВИДЕО)

Димитър Бербатов и Монако объркаха плановете на ПСЖ (ВИДЕО)

Българинът направи дебюта си за монегаските при 1:1 в дербито Лига 1

Най-новото попълнение на Монако Димитър Бербатов направи официалния си дебют за тима, воден от Клаудио Раниери, в дербито от 24-и кръг на френската Лига 1 срещу Пари Сен Жермен. Българинът влезе през второто полувреме на срещата, което бе много по-наситено с емоции, положения и драматични моменти.

Срещата завърши при резултат 1:1 и така разликата от 5 точки между двата тима се запази. Хавиер Пасторе откри резултата, а Тиаго Силва изравни след автогол при опит да изчисти изстрел на Ривиер.

Целият двубой бе динамичен и изпълнен с интересни ситуации и пред двете врати. Вратарите през цялото време имаха много работа и благодарение на блестящите им изяви крайният резултат не бе толкова впечатляващ.

В началото на срещата се стигна до доста любопитна ситуация, в която футболист на домакините игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия не посочи точката за изпълнение на дузпа. Това не повлия особено на играта и нейното темпо и в 8-ата минута Хавиер Пасторе откри след подаване на Алекс.

До края на частта тимът на ПСЖ бе по-активният отбор, като Златан Ибрахимович имаше възможност да удвои преднината. Той шутира силно от пряк свободен удер, но стражът на Монако със сетни усилия улови топката.

Играта през второто полувреме продължи да бъде все така атрактивна, като домакините започнаха една идея по-активно и по-мотивирано. 62-ата минута на срещата ще се запомни с влизането в игра на Бербатов. Той замени Валер Жермен. Когато топката попаднеше в него, по двама бранители го обграждаха и не успя да създаде нещо опасно, но тепърва българинът има да разгърне потенциала си в Лига 1.

Гостите от Париж пропиляха още няколко много изгодни положения и така се стигна до 74-ата минута, когато след добра атака за Монако резултатът бе изравнен. Ривиер напредна в наказателното поле и отправи мощен шут по земя. Бранителят Тиаго Силва се опита да изчисти, но вместо това прати топката в собственаата си врата.

До края на срещата интересните положения не липсваха, като най-много се отличи много неубедителната изява на Ерик Абидал, които задържа топката на около метър от голлинията вместо да я изчисти веднага. Двата вратари продължиха със страхотните спасявания и до повече голове не се стигна.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)