3. Динамо (Киев) оцеля под дъжда в Харков, Металист победи с 3:2, но отпадна

Динамо (Киев) оцеля под дъжда в Харков, Металист победи с 3:2, но отпадна

Динамо (Киев) се класира на ¼-финал за Купата на УЕФА след загуба с 2:3 при гостуването на сънародниците си от Металист (Харков). Така столичани се класираха за следващата фаза с повече голове на чужд терен, след като бяха победили с 1:0 в Киев.

Двубоят в Харков бе белязан от голяма драма, а играчите на Металист се виждаха на ¼-финалите, когато водеха с 2:0 и 3:1, но не издържаха натиска на Динамо.

Домакините започнаха решени на всичко да заличат преднината на Динамо от първия мач. В 22-ата минута Едмар изпусна добър шанс да открие резултата, но 7 минути по-късно Слюсар засече с глава центриране от фаул, с гръб към вратата, и откри резултата – 1:0.

След този гол Динамо се хвърли в атаки и до края на полувремето изпусна поне 3 страхотни възможности да изравни, като Милевски и Алиев не можаха да вкарат от непосредствена близост.

Втората част започна с масиран натиск на столичани, които бяха решили да вкарат гол и да убият интригата в двубоя. Алиев обаче се скъса да пропуска, а Милевски също нямаше шанс. За сметка на това Металист получи правото да изпълни фаул на около 32-33 метра в 56-ата минута. Тогава Коельо реши да стреля право във вратата, а силният удар и хлъзгавата топка изненадаха вратаря Богуш – 2:0.

След като поведе с два гола, Металист се прибра в половината си. Това даде още по-голям ентусиазъм на гостите да атакуват и в 69-ата минута те стигнаха от нищото до попадение, като преди това бяха изпуснали далеч по-чисти. При центриране от фаул защитата и вратарят на домакините не се намесиха добре и топката се озова в Саблич, който на празна врата намали резултата – 2:1.

Този гол класираше Динамо напред, но радостта на киевчани трая само една минута. Веднага след центъра Металист организира атака и Асеведо изненада защитата на Динамо, хвърляйки в екстаз феновете в жълто – 3:1.

Храбрата игра на Металист обаче не стигна за краен успех. В 79-ата минута Алиев проби за пореден път по левия фланг и центрира успоредно на вратата, където влезлият като резерва Нинкович засече топката във вратата, а при попадението остана съмнение и за автогол – 3:2.

До края на мача домакините неможаха да измислят нищо в атака, за да стигнат до гол, който да ги класира, а Динамо можеше да изравни, но Гусев изпусна уникален шанс на празна врата. Любопитното е, че Динамо бе единственият тим, който порази мрежата на Металист в турнира.

МЕТАЛИСТ (ХАРКОВ) – ДИНАМО (КИЕВ) 3:2
1-0     Слюсар 29’
2-0     Коельо 56’
2-1     Саблич 69’
3-1 Асеведо 70’
3-2 Нинкович 79’

Металист: 29. Горянов – 22. Обрадович, 30. Гейе, 27. Майдана, 37. Бордиян – 8. Апаресида, 9. Слюсар, 7. Валиаев, 32. Асеведо – 50. Коельо, 33. Девич.

Динамо: 31. Богуш – 3. Бетао, 17. Михалик, 6. Саблич, 26. Несмачни – 7. Кореа, 30. Ел Кадури, 8. Алиев, 11. Еременко – 25. Милевски, 22. Кравец