3. Динамо пак писа четворка на Бешикташ, този път не пусна гол (видео)

Динамо пак писа четворка на Бешикташ, този път не пусна гол (видео)

Украинският колос Динамо (Киев) се класира без никакви проблеми за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като в реванша разби Бешикташ с 4:0 и с общ резултат 8:1 продължава в следващата фаза

Украинският колос Динамо (Киев) се класира без никакви проблеми за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като в реванша разби Бешикташ с 4:0 и с общ резултат 8:1 продължава в следващата фаза. Срещата се игра на стадион „Валери Лобановски” в Киев, а звездната селекция на „черните орли” за пореден път допусна грандиозен провал.

Двубоят започна с летящ старт за домакините, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Вукоевич се възползва от хубава асистенция на Гусев и хвърли в екстаз феновете на „Валери Лобановски” – 1:0.

След гола играта се накъса и до края на полувремето Бобо от Бешикташ пропусна две изгодни възможности, но с това интересните положения пред двете врати през първата част се изчерпаха.

Второто полувреме отново стартира с по-добра игра на украинците, които удвоиха преднината си в 55-ата минута, когато Ярмоленко бе точен, след като бе изведен на добра позиция от Милевски.

Натискът на Динамо продължи и след този гол и в 64-ата минута киевчани вече водеха с 3:0 след втория гол на Гусев в мача. Крайното 4:0 пък оформи живата легенда на тима Андрий Шевченко, който получи изгодна топка от Еременко.

Така Динамо (Киев) смаза Бешикташ с общ резултат от двата мача 8:1 и на осминафиналите на надпреварата ще се изправи срещу английския Манчестър Сити.