3. Динамо усмири Борусия /М/ с рутина и спокойствие /+ВИДЕО/

Динамо усмири Борусия /М/ с рутина и спокойствие /+ВИДЕО/

Киевчани победиха като гост с 3:1 и са на една ръка разстояние от групите на ШЛ

Украинският вицешампион Динамо /Киев/ се доближи на една ръка разстояние от груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига. Динамо победи като гост немския Борусия /Мьонхенгладбах/ с 3:1 и е много близо до крайния успех.

Мачът почна зле за Динамо и Борусия поведе. Голът събуди украинците, които вкараха два гола още до почивката с много опит и търпение. През втората част Динамо стигна до още едно попадение и затвърди успеха.

Динамо даде изцяло инициативата на домакините през първата част. Това бе първи мач за Борусия в Шампионската лига от 1978 година насам и атмосферата на „Борусия парк” беше впечатляваща.

Гранит Шака и Хуан Аранго стреляха силно в първите минути, а домакинският натиск бе осезаем. Максим Ковал спаси удар на Шака на вратата на гостите в 7-ата минута.

13-ата минута се оказа фатална за Динамо. Хуан Аранго даде диагонален пас, Александър Ринг овладя, завъртя се и намери близкия нисък ъгъл до гредата за 1:0.

Динамо постепенно изравни играта и стигна до пълен обрат преди почивката.

В 27-ата минута капитанът на украинския тим Тараш Михалик изстреля снаряд от 25 метра към националния страж на Германия Марк Андре тер-Щеген, получи се лек рикошет и кълбото влетя централно в мрежата на безпомощния вратар за 1:1.

9 минути по-късно елементарна грешка в центъра от страна на домакините сложи начало на смъртоносна контра на Динамо. Ярмоленко получи отдясно на скорост, финтира бранител и с удар по земя в близкия ъгъл направи 1:2.

През втората част гостите използваха целия си опит, за да приспят темпото в мача и да спрат устрема на Борусия.

При едно статично положение новото попълнение на М’Гладбах Люк де Йонг засече неразчетено и прати в собствената си врата за 1:3 в 81-ата минута.

Така за Динамо остава единствено да запази своя комфортен аванс от два гол на реванша в Киев и ще бъде част от групите на Шампионската лига.

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи