Диого Жота с нова травма

Клоп съобщи новината преди градското дерби с Евертън

Нападателят Диого Жота няма да може да играе за Ливърпул в следващите две седмици, тъй като има контузия.

Това съобщи мениджърът Юрген Клоп на пресконференцията преди градското дерби с Евертън от отложения 29-и кръг във Висшата лига.

Португалецът записа гол и асистенция при победата с 3:1 над Фулъм през уикенда, но според Клоп е "почувствал нещо" при реализирането на попадението си в 72-рата минута.

Жота пропусна сериозна част от кампанията заради различни травми, като се завърна в игра преди по-малко от две седмици след продължително лечение от контузия в коляното.

След 33 изиграни мача Ливърпул разделя първото място в класирането с Арсенал с по 74 точки. Шампионът Манчестър Сити е трети със 73 точки, но има и мач по-малко. Евертън е на 16-о място с 30 точки.