3. Дортмунд би с лекота Габала, Обамеянг реализира хеттрик (ВИДЕО)

Дортмунд би с лекота Габала, Обамеянг реализира хеттрик (ВИДЕО)

Додо вкара гола на честта за азерите, които отстъпиха с 1:3 на собствения си стадион

Борусия Дортмунд спечели с лекота с 3:1 гостуването си на Габала в група „C” от Лига Европа и е лидер в групата със 7 точки в актива си, докато азербайджанците остават на последно място с 1 точка.

Домакините имаха две отлични възможности да открият резултата още в първите минути на срещата, но първо Зеньов стреля неточно с глава в 7-ата минута, а две по-късно пред естонеца се откри нова възможност да стреля, но предпочете да подаде към Додо, което се оказа грешен ход.

Последваха силни минути за Борусия, в които германския тим успя да наложи своя ритъм, а в 31-ата Пиер-Емерик Обамеянг с брилянтен прехвърлящ удар порази вратата на Габала.

Страхотно двойно между Кагава и Обамеянг в 38-ата доведе до втори гол за гостите, като отново габонската звезда на Борусия бе точен.

В добавеното време Станкович пропусна да върне един гол от пасива на своя тим и стреля над вратата.

През втората част темпото забележимо спадна, а чистите положения липсваха до последния четвърт част на двубоя.

В 72-ата минута Гинтер с феноменален пас намери непокрития Хофман в полето на Габала, който обаче не успя да преодолее Безотосний. При последвалото центриране Ройс засече в движени топката от границата на големия пеналт, Безотосний успя да спаси, но Обамеянг бе в близост и на празна врата оформи своя хеттрик.

Възможност за четвърти гол се отвори пред габонеца в 90-ата минута, но не успя да се възползва от грешката на отбраната и стреля право във вратаря.

В третата минута на добавеното време домакините успяха поне малко да зарадват феновете по трибуните на „Баксел Арена” с гол, чийто автор бе бразилецът Додо.

В следващата си среща от група „C” Габала гостува на Борусия Дортмунд на 11 ноември.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1