3. Дортмунд дръпна от дъното след голов трилър срещу Майнц (СНИМКИ)

Дортмунд дръпна от дъното след голов трилър срещу Майнц (СНИМКИ)

„Жълто-черните” нанизаха четири гола, след като изоставаха на почивката

Борусия (Дортмунд) записа втора поредна победа, след като надви Майнц с 4:2 у дома в първи мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Тимът на Юрген Клоп стигна до обрат, след като изоставаше с 0:1 на почивката.

Елкин Сото даде аванс на Майнц още преди да е изтекла една минута от двубоя. Невен Суботич изравни в 50-ата, а Марко Ройс обърна в 55-ата. В 57-ата Юнус отново възстанови равенството, но с голове на Пиер-Емерик Обамеянг в 71-вата и Нури Шахин в 78-ата Борусия стигна до успеха.

Гостите поведоха още в 52-рата секунда след грешка на Вайденфелер. Стражът на „жълто-черните” излезе, за да боксира една топка, не успя да я прати далеч от полето си и Сото с прецизен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Борусия можеше да изравни още в третата, но Ройс нацели гредата, а добавката на Кагава бе спасена от Капино. Стражът на Майнц трябваше да се проявява още веднъж малко по-късно, след като отрази удар на Обамеянг.

През втората част Борусия изглеждаше много по-добре и само пет минути след подновяването на играта изравни, след като Суботич засече с глава центриране от корнер.

Още пет по-късно Ройс вече изведе „жълто-черните” напред. Халфът на домакините бе изведен от Кампл сам срещу вратаря, преодоля Капино, след което завърши на опразнената врата.

В 57-ата обаче Юнус Мали отново възстанови равенството. Сото изведе германеца на добра позиция, Вайденфелер отново не излезе уверено и Мали хладнокръвно завърши.

В 71-вата Обамеянг отново даде аванс на Борусия, а крайното 4:2 оформи Нури Шахин седем по-късно. Турчинът се възползва от прекрасно изпълнен пряк свободен удар от Обамеянг и отблизо не остави шансове на Капино.

След победата Борусия излезе от опасната зона, като вече е 14-и с 22 точки, колкото има и 13-ия Майнц.