3. Дортмунд и Байерн (Мюнхен) направиха зрелище, но без голове

Дортмунд и Байерн (Мюнхен) направиха зрелище, но без голове

Баварците създадоха по-опасните положения на „Сигнал Идуна Парк”, Видал удари греда

Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) завършиха при равенство в голямото дерби от 25-ия кръг  на Бундеслигата. Двубоят, който се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред около 81 000 зрители, приключи при резултат 0:0.

Двата отбора сътвориха истинско зрелище в мача, който беше под номер 94 помежду им. Те предложиха много динамичен и изпълнен с интересни положения сблъсък.  Баварците създадоха повече опасности, но стражът на Роман Бюрки се намеси стабилно в напрегнатите моменти.

Първата възможност в срещата се откри пред тима от Мюнхен. Томас Мюлер отправи мощен удар от дистанция, но топката профуча покрай лявата греда.

В 11 минута Обамеянг бе много близо да се разпише. Той надбяга Кимих и отправи мощен удар, който бе отразен от Нойер.

В 28-ата минута гостите направиха страхотен пропуск. Дъглас Коста, който бе изведен по великолепен начин от Робен, излезе сам срещу Бюрки, но вратарят запази дух и парира.

През втората част на дербито двата отбора продължиха да атакуват в бързо темпо. Артуро Видал разтресе напречната греда в 64-ата минута, след като защитата в жълто и черно не успя да изчисти добре след центриране от корнер.

Така, разликата от пет точки между Байерн и Борусия в класирането, които са първи и втори, се запази.