3. Дортмунд и Леверкузен громят като домакини

Дортмунд и Леверкузен громят като домакини

Майнц постигна атрактивна победа с 3:2 като гост на Фрайбург, вижте всички резултати и класирането

Борусия (Дортмунд) и Байер Леверкузен постигнаха убедителни домакински победи в 29-ия кръг на Бундеслигата.

На „Сигнал Идуна Парк” отборът на Юрген Клоп направи много пропуски преди почивката, но настрои мерника с три безответни попадения след почивката за 3:0 над борещия се за оцеляване Падерборн.

Гинтер първи накара вратаря Лукас Крузе да спасява, а после Сократис прати с глава на сантиметри от целта. Гюндоган преодоля вратаря с далечен удар, който обаче също бе неточен. Блажчиковски не може да си спре топката на чиста позиция, а Бакалор опита да спечели дузпа за Падерборн, когато бе приклещен от Сократис и Шмалецер, но съдията подмина претенциите му.

Крузе продължи да прави чудеса и излезе, за да избие опита на Обамеянг да го прехвърли след хубав извеждащ пас на Кагава. Мхитарян не остана по-назад с пропуските и след като овладя центриране ан Гюндоган от воле не уцели вратата.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за „жълто-черните”. Обамеянг се включи на фланга и получи от Блажчиковски, центрира и Мхитарян засече точно с глава за 1:0 още в 48-ата минута.

Голът даде нова доза самочувствие и стимул на Дортмунд и вторият гол не закъсня. Матиас Гинтер добре намери Обамеянг и габонският национал спокойно прониза Крузе за 2:0 в 55-ата минута.

Вранчич попречи на Гинтер да добави още един гол, а Лакич бе преборен от Сократис и не успя да върне интригата.

10 минути преди края Мхитарян изведе Кагава, който финтира и намери далечния ъгъл за 3:0 само секунди след като негов гол бе отменен за засада.

Байер Леверкузен напълно надигра Хановер за 4:0 на „Бай Арена”, което качи „аспирините” на трето място с равни точки с 4-ия Борусия М’Гладбах.

Пападопулос на два пъти бе близо до първия гол с глава, но нямаше късмет. Това обаче направи Омер Топрак, който бе оставен да засече с глава центриране на Чалханоглу от корнер в 20-ата минута – 1:0.

Цийлер попречи на Сон да удвои, но не за дълго. Кислинг задържа добре топката и намери Брандт, който прониза вратаря за 2:0 преди почивката.

Веднага след почивката Кислинг удари греда с глава, а Пападопулос бе на точното място и направи 3:0.

20-ина минути преди края Кислинг бе в засада, но тя не бе маркирана и нападателя оформи крайното 4:0.

Майнц постигна атрактивна победа с 3:2 като гост на Фрайбург.

Шинджи Оказаки шокира Фрайбург с два гола в края на първата част. 9 минути преди края Мехмеди върна интригата, но Мали много бързо направи 3:1. В добавеното време Шмид направи пораженито на Фрайбург по-почетно с гол за 2:3.

Херта и Кьолн направиха скучно 0:0, което устройва и двата отбора, тъй като те се намират в средата на таблицата.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1