3. Дортмунд надви милионите на Сити - 3:1 (видео)

Дортмунд надви милионите на Сити - 3:1 (видео)

Митко Рангелов не игра за Борусия

Немският елитен Борусия Дортмунд постигна престижна победа с 3:1 над амбициозния тим на Манчестър Сити в контролна среща. Българският национал Димитър Рангелов не взе участие в мача, но и без него Дортмунд успя категорично да се наложи над своя съперник, в чиито редици личаха имената на новите Яя Туре и Александър Коларов.

Обичайният заподозрян Лукаш Бариос даде аванс на Борусия още в 10-ата минута, след като реализира отсъдената дузпа в полза на домакините. Само 2 минути по-късно обаче бразилецът Жо възстанови равенството, след като засече отблизо една центрирана по земята топка.

Минута преди края на първата част Дортмунд получи правото да изпълни втора дузпа, но този път Джо Харт отрази удара на Бариос.

Това обаче не попречи на домакините все пак да стигнат до успеха. Първо Кагава вкара за 2:1 в 50-ата минута почти от самата голлиния, а Левандовски оформи крайното 3:1 в 81-ата минута след добра контраатака.

За Манчестър Сити: Харт (Гивън 46’), Ричардс (Сабалета 46’), К.Туре, Компани, Коларов, Райт-Филипс (Белъми 65’), Яя Туре (Айрланд 58’), Бари (Лескът 58’), Джосън (Бридж 58’), Жо, Адебайор (Санта Крус 46’)