3. Дортмунд остава извън Лига Европа кръг преди края, Байерн допусна трета поредна загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

В групите на Шампионската лига ще играят баварците, Волфсбург и Борусия (М), а Шалке се класира за втория по сила турнир на Стария континент

Кръг преди края в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) остава извън зона „Лига Европа”. Тимът на Юрген Клоп загуби гостуването си на втория Волфсбург с 1:2. Даниел Калугури попари „жълто-черните” още в първата минута. Дортмунд обаче бързо изравни. Десет минути по-късно дузпа реализира Пиер-Емерик Обамеянг. Четири минути след подновяването на играта Налдо даде нов аванс на „вълците” и те го удържаха до края.

Дортмунд все още има шансове за 6-ото място, даващо право на участие в квалификациите на Лига Европа, защото прекият им конкурент Аугсбург загуби домакинството си срещу Хановер с 1:2 и разликата от 3 точки се запази. Борусия има по-добра голова разлика – 4 срещу -2. В последния кръг Дортмунд приема Вердер, докато Аугсбург гостува на Борусия (Мьонхенгладбах).

Шалке 04 излезе на петото място и е в пол-позишън за директно участие в групите на Лига Европа. Благодарение на автогол на Уве Хенемайер „кралскосините” надвиха 1:0 у дома последния Падерборн, който все още не е изпаднал.

Надеждите на Байер Леверкузен, че може да измести от третото място Борусия (Мьонхенгладбах) в борбата за групите на Шампионската лига приключиха, след като „жребците” взеха с минимален успех гостуването си на Вердер, лишавайки „бременските музиканти” от шансове за Лига Европа. Единственият гол за четвъртата поредна победа на Гладбах вкара Рафаел в 53-ата минута. Така, в групите на Шампионската лига ще играят Байерн, Волфсбург и Борусия (М).

Иначе четвъртият Леверкузен, който кръг преди края отстъпва с 5 точки пред третия Гладбах, не срещна проблеми при домакинството срещу Хофенхайм – 2:0. С попадения на Хакан Чалханоглу (45’) и Щефан Кислинг (61’) и „суха” мрежа „аспирините” установиха клубен рекорд от 8 поредни мача у дома без допуснат гол. Само Байерн (98/99) и Бохум (03/04) имат 9.

Шампионът Байерн, който през седмицата не успя да сътвори чудо срещу Барселона, допусна трета поредна загуба в Бундеслигата, отстъпвайки като гост пред застрашения Фрайбург с 1:2. Швайнщайгер изведе баварците напред в резултата в 13-ата минута, но с попадения на Адмир Мехмеди (33’) и Нилс Петерсен (89’) домакините стигнаха до пълен обрат и се изкачиха до 14-ото място с 2 точки над зоната на изпадащите.

11 0 Айнтрахт 33 10 10 13 54
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1