3. Дортмунд показа на какво е способен, обърна и победи "жребчетата" в голов спектакъл (ВИДЕО)

Рурците надвиха адашите от Борусия с 4:2

Борусия Дортмунд се наложи на Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 в мач от 12-ия кръг в германската Бундеслига. „Жребчетата“ вкараха два бързи гола чрез Роко Райц и Куадио Коне, но вестфалци успяха да обърнат до края на първото полувреме след голове на Марсел Забицер, Никлас Фюлкруг и Джейми Байно-Гитънс.

След този успех Борусия Дортмунд се изказва до 4-о място в класирането с актив от 24 точки, докуто Гладбах е на 10-а позиция с 13 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на „жребчетата“. В 13-ата минута Алесан Плеа изведе зад гърба на отбраната на Дортмунд Роко Райц, който надбяга персоналния си пазач и с прецизен удар към долния десен ъгъл, изведе своя тим напред.

Гладбах успя да удвои аванса си още в 28-ата минута, когато Франк Онорат центрира топката в наказателното поле, а Куадио Коне овладя, разходите из отбраната на домакините и прати топката в мрежата, не оставяйки никакви шансове на Грегор Кобел да отрази.

Отговорът на Борусия Дортмунд обаче не закъсня. В 30-ата минута Юлиан Бранд тръгна на самостоятелен рейд по дясното крило, навлезе в наказателното поле и центрира на втора греда, където Марсел Забицер реализира.

Само две минути по-късно „жълто-черните“ възстановиха паритета, когато Джейми Байно-Гитънс сви топката за Никлас Фюлкруг, който овладя и разстреля Мориц Николас.

В последната минута от редовното време Борусия Дортмунд успя да осъществи и пълен обрат. Фюлкруг чукна топката за Байно-Гитънс, който стреля от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл, за да вкара третия гол за своя тим.

Борусия Дортмунд продължи да натиска и на старта на второто полувреме. В 53-ата минута след центриране в наказателното поле на Гладбах, Фюлкруг се извиси и стреля, но Мориц Николас отрази.

Три минути по-късно Марко Ройс шутира от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

В седмата минута от добавеното време на срещата Доньел Мален покачи аванса на Борусия Дортмунд, с което и озакони победата на своя тим, която е първа за Борусия Дортмунд в Бундеслигата от три мача насам.