3. Дортмунд поведе в Бундеслигата след втора поредна лекция с 4:0 (ВИДЕО)

Дортмунд поведе в Бундеслигата след втора поредна лекция с 4:0 (ВИДЕО)

Новакът Инголщад бе разбит с 4:0 на своя "Ауди спортпарк" пред 15 000 зрители

Борусия (Дотмунд) се качи на върха в Бунеслигата по голова разлика след втори пореден успех с гръмкото 4:0 като гост на новака Инголщад във втория кръг. И четирите гола за тима на Томас Тухел паднаха след почивката пред 15 000 зрители на "Ауди спортпарк".

„Жълто-черните” изцяло доминираха от първата минута и Инголщад имаше голям късмет, че се оттегли на почивка при 0:0. Големи пропуски през първата част направиха първо Ройс от чиста позиция, а после и Обамеянг, Мхитарян и Кагава.

10 минути след паузата Мхитарян пусна хитро за Матиас Гинтер и бившият защитник на Фрайбург се измъкна от пазача си, за да открие най-после в полза на Дортмунд току пред ликуващата агитка на гостите.

Само 5 минути по-късно Шмелцер набра скорост в наказателното поле и бе препънат от Хартман. Марко Ройс стреля силно от бялата точка, вратарят Ниланд позна ъгъла и изби, но недостатъчно и топката влетя в горния ляв ъгъл – 2:0.

Резервата Щефан Лекс бе най-активен за Инголщад след влизането си в игра и направи пропуск и няколко добри пробива.

Хофман намери Кагава в 84-ата минута и японският национал обработи топката по отличен начин преди да заблуди вратаря с нисък удар за 3:0.
В добавеното време центриране на Гинтер не бе изчистено от защитата, а Омабеянг овладя и с лекота оформи крайното 4:0.

В първия кръг Дортмунд вкара 4 безответни гола и на Борусия М’Гладбах и оглави класирането с 6 точки и голова разлика 8:0. Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен също са без грешка от началото на сезона. Инголщад остана с 3 точки след минималния успех като гост на Майнц на старта.

15 1 Майнц 05 1 0 0 1 0:1
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1