3. Дортмунд прегази Айнтрахт и окупира върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Дортмунд прегази Айнтрахт и окупира върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до убедителен успех с 4:0

Борусия Дортмунд се възползва от грубата грешка на Байерн Мюнхен и излезе начело в Бундеслигата. По-рано през деня баварците паднаха от Майнц с 1:3 и дадоха шанс на вестфалци да окупират върха.

„Жълто-черните“ бяха безмилостни и разбиха с 4:0 Айнтрахт Франкфурт в мач от 29-ия кръг на германския шампионат. Головете вкараха Джуд Белингам, Матс Хумелс и Дониел Мален, като последния се разписа на два пъти.

С категоричния успех Борусия е първи с 60 точки, а на второто място е Байерн Мюнхен с 59. До края на първенството остават точно 5 кръга.

Домакините поведоха на Айнтрахт в 19-ата минута. Джуд Белингам получи на границата на наказателното поле и с премерен удар преодоля противниковия страж. Асистенцията направи Юлиан Бранд.

Само пет минути по-късно Борусия удвои преднината си и направи заявка за крайния успех. Карим Адейеми отклони с глава центриране. Топката се разходи успоредно на голлинията, а Дониел Мален я вкара от близко разстояние – 2:0.

Половин час след началото Кевин Трап предотврати трети гол в мрежата си, спасявайки удара на Карим Адейеми.

Три минути по-късно и Грегор Кобел направи ключово спасяване. Бута стреля с глава от бялата точка.

В 41-вата минута Борусия направи резултата класически. Рафаел Герейро центрира, а Матс Хумелс се извиси над всички и насочи топката в мрежата.

В 66-ата минута Борусия Дортмунд окончателно нокаутира противника си. Дониел Мален беше изведен с добър пас в коридор. Нападателят запази хладнокръвие, справи се с Трап и оформи крайния резултат.

До края „жълто-черните“ понамалиха темпото, а резултатът се запази непроменен.