3. Дортмунд приближи Байерн с победа в Бремен (+резултати и репортажи)

Дортмунд приближи Байерн с победа в Бремен (+резултати и репортажи)

Шести пореден успех за Мьонхенгладбах, Неделев остана на пейката при зрелищно равенство на Майнц, Зане спаси Шалке срещу Инголщад

Борусия Дортмунд спечели с 3:1 гостуването си на Вердер Бремен в 11-ия кръг на германската Бундеслига благодарение на два гола на Марко Ройс и един на Хенрик Мхитарян.

Само 9 минути бяха необходими на Дортмунд, за да поведе в резултата. В скоростна атака ниско центриране на Мхитарян на бе отклонено с крак от вратаря Феликс Вийдвалд, което позволи на Марко Ройс да вкара на задната греда в опразнената врата.

Тимът на Томас Тухел доминираше за дълги периоди от време, след като откри резултата, но силен удар на Мхитарян бе изваден от Вийдвалд.

Вердер успя да изравни след прецизно подаване в наказателното поле, като Антъни Уджа бе точен на добавка. Той отбеляза 4 от последните 5-те гола на Вердер напоследък.

Златко Юнузович стреля с глава в аут при възможност за обрат преди Мхитарян да даде нов аванс на Борусия на почивката. Арменецът засече с летящ плонж перфектно центриране на Матс Хумелс с външен фалц, за да отбележи 12-ия си гол в 18 мача този сезон на всички фронтове.

След три пропуска на Обамеянг през второто полувреме крайното 3:1 за Борусия оформи Марко Ройс с втория си гол в мача.

След вчерашното реми на водача Байерн като гост на Айнтрахт, Дортмунд съкрати до 5 точки изоставането си от баварците.

За първи път в Бундеслигата този сезон новакът Инголщад водеше на почивката. Това стана при гостуването на Шалке 04, но Лерой Зане изравни късно през втората част. Освен това 7-те гола на Инголщад досега бяха отбелязани от седем различни играчи.

Майнц 05 записа първо равенство този сезон. Това стана при зрелищното равенство 3:3 срещу Аугсбург като гост, в което Йошинори Муто наниза хеттрик за тима на Тодор Неделев, който остана на резервната скамейка.

Борусия Мьонхенгладбах записа 6-а поредна победа след 4:1 в Берлин над местния Херта. За първи път "жребците" са в топ 4.

15 0
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1