3. Дортмунд проспа цял мач, но отстрани Мюнхен 1860 след продължения

Дортмунд проспа цял мач, но отстрани Мюнхен 1860 след продължения

Отборът на Юрген Клоп удари 4 греди и спечели с 2:0, но се събуди чак след края на редовното време

Европейският вицешампион Борусия (Дортмунд) се измъчи във втория кръг за Купата на Германия и имаше нужда от продължения, за да спечели с 2:0 визитата на „Алианц Арена” срещу втородивизионния Мюнхен 1860 пред над 45 000 зрители.

Юрген Клоп заложи на почти всичките си звезди, като само Обамеянг остана на пейката. Играчите в жълто обаче изобщо не влагаха много усилия и нетипично за тях играеха доста предпазливо.

Домакините от Мюнхен стояха добре тактически и ограничаваха доколкото могат съперника.

Борусия на цели 4 пъти нацели греда, но всичко по-интересно дойде в двете допълнителни полувремена по 15 минути след 0:0 след скучни 90 редовни минути.

Блажчиковски стреля три минути след началото на първото продължение, топката се чукна в крака на вратаря Кирал и срещна гредата, но гол не падна.

В 97-ата минута Ройс нацели греда с прецизен удар, който обаче се озова в аут след досега със страничния стълб.

В последната минута на първите допълнителни 15, Мюнхен 1860 рухна. Даниел Щаал спря Марко Ройс непозволено в наказателното поле, Борусия получи дузпа, а халфът на домакините заслужено бе изгонен с директен червен картон.

От бялата точка резервата Пиер Емерик Обамеянг не сбърка и се разписа в долния ляв ъгъл за 1:0 в полза на фаворита.

„Небесносините” нямаха повече съпротивителни сили с човек по-малко и веднага след като двата отбора размениха вратите, Дортмунд реши мача.

Вратарят Лангерак хвърли с ръка вдясно за резервата Хофман, той напредна и пусна хубав успореден пас за Хенрих Мхитарян, вратарят Кирали се размина при опита да пресече, Мхитарян финтира технично него и последния бранител, за да пусне в празната мрежа за 2:0.

До края Обамеянг удари греда с отличен пряк свободен удар, но Юрген Клоп бе спокоен, че неговият отбор продължава напред.