3. Дортмунд размаза Гладбах с 4:1 (видео)

Дортмунд размаза Гладбах с 4:1 (видео)

Отборът на Борусия Дортмунд продължава да върви уверено към титлата в първенството, след като днес размаза с 4:1 състава на Борусия Мьонхенгладбах

Отборът на Борусия Дортмунд продължава да върви уверено към титлата в първенството, след като днес размаза с 4:1 състава на Борусия Мьонхенгладбах. Двубоят се игра на стадион „Сигнал-Идуна Парк“ и бе от програмата на 14-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна със силен натиск на домакините, но пропуски в началото направиха Бендер, Бариос и Хумелс. В 33-ата минута, при една контраатака Марко Реус попари феновете на домакините, извеждайки Гладбах напред – 1:0.

След гола натискът на Дортмунд се засили още повече и в 45-ата минута Готце изведе Суботич на изгодна позиция, а последният не сбърка, възстановявайки статуквото – 1:1.

Втората част стартира с нов силен натиск на домакините, който даде резултат в 52-ата минута, Кагава изведе лидерите в класирането напред след хубава асистенция на Готце – 2:1.

По-добрата игра на Дортмунд продължи и след този гол и в 77-ата минута Гроскройц покачи на 3:1. Крайното 4:1 пък оформи мегазвездата на домакините Лукас Бариос в 88-ата минута.

След тази победа „жълто-черните“ продължават да са лидери във временното класиране с актив от 37 точки, на 7 пред втория Майнц. Гостите от Гладбах пък са последни с 10 спечелени точки.