3. Дортмунд разпиля Хановер за купата, Гьотце блести с хеттрик (+ВИДЕО)

Дортмунд разпиля Хановер за купата, Гьотце блести с хеттрик (+ВИДЕО)

Щутгарт се наложи с 2:1 над Кьолн в друг осминафинален двубой

Немският шампион Борусия Дортмунд се наложи с 5:1 над Хановер в осминафинален мач от турнира за Купата на Германия. Срещата се игра на „Сигнал Идуна Парк”, а с хеттрик за домакините се отчете Марио Гьотце.

Двубоят започна отлично за шампионите, които поведоха още в 3-ата минута след попадение на Марио Гьотце. Добрата игра на Борусия Дортмунд продължи и в следващите минути и тимът на Юрген Клоп достигна до второ попадение в 18-ата, когато Якуб Блашчиковски също успя да се разпише във вратата на противника.

До полувремето домакините отбелязаха още едно попадение, което бе дело на Марио Гьотце в 40-ата минута. Полузащитникът на Борусия Дортмунд изпълни пряк свободен удар, а след като премина под стената, кълбото влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата на гостите.

Хановер успя да върне едно попадение в 79-ата минута, а автор на гола за 1:3 бе Маме Бирам Диуф. В 84-ата Борусия Дортмунд достигна до още един гол, който бе дело на Марио Гьотце, като по този начин халфът оформи и своя хеттрик.

Крайното 5:1 оформи Роберт Левандовски в 90-ата минута. Така Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите, докато Хановер приключва с тазгодишното си участие в надпреварата.

В друг двубой от осминафиналната фаза Щутгарт постигна победа с 2:1 като домакин на втородивизионния Кьолн. Мачът се игра на „Мерцедес-Бенц-Арена”, а Кристиан Гентнер откри резултата в полза на домакините в 31-ата минута. Само 4 по-късно Ведад Ибишевич отбеляза от дузпа за 2:0.

Единственият гол в мача за Кьолн вкара Кристиан Клеменс в 80-ата минута.