3. Дортмунд с нова грешна стъпка в борбата за титлата (+ВИДЕО)

Дортмунд с нова грешна стъпка в борбата за титлата (+ВИДЕО)

Майнц победи с 3:1 като гост Айнтрахт Франкфурт

Отборът на Борусия (Дортмунд) направи нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Първа Бундеслига през този сезон, след като завърши при резултат 1:1 домакинството си на Фортуна Дюселдорф от 14-ия кръг на немското първенство. Двубоят се проведе на „Сигнал Идуна Парк”.

Немският шампион контролираше събитията на терена през първата част и създаде доста голови положения до почивката. Играчите на Юрген Клоп направиха доста пропуски пред вратата на гостите, но все пак успяха да поведат в резултата в края на първото полувреме, след като Якуб Блашчиковски бе намерен от Кевин Гроскройц и с хубав удар с десния крак даде аванс на домакините. При резултат 1:0 в полза на немския шампион дойде и почивката.

Борусия започна много добре и през втората част и създаде още опасности пред противниковата врата, но направи нови пропуски, за които бе наказан в 78-ата минута, когато Фортуна Дюселдорф възстанови равенството. Щефан Райзингер бе точен за 1:1, след като се разписа с глава след центриране на Роби Крузе.

До края на срещата Борусия се опита да достигне до трите точки, но с за домакините пропуски се отчетоха Роберт Левандовски, Кевин Гроскройц и Лукаш Пишчек и така мачът завърши при резултат 1:1.

Това бе пето равенство за Борусия в немския шампионат от началото на сезона. В момента тимът на Юрген Клоп се намира на 2-ото място в подреждането с актив от 26 точки, като изостава с цели 9 от лидера Байерн (Мюнхен), който има и мач по-малко. Фортуна Дюселдорф е на 13-ата позиция в подреждането с 15 пункта.

В друг двубой от 13-ия кръг Майнц надви с 3:1 като гост Айнтрахт Франкфурт. Двубоят се игра на „Комерцбанк-Арена”, а Майнц излезе с гол напред в 18-ата минута, когато Андреас Иваншиц успя да се разпише в противниковата врата. До края на първото полувреме гостите достигнаха до още едно попадение, което падна в 42-ата минута и бе дело на Шон Паркър.

Седем минути след началото на второто полувреме Майнц поведе с 3:0 след гол на Николче Новески. В 55-ата минута Адам Жалай си отбеляза автогол, като по този начин дойде и единственото попадение за Айнтрахт в мача.

След днешната победа Майнц заема 7-ото място с 20 точки. Айнтрахт Франкфурт е 4-ти и остава с 24 пункта.