3. Дортмунд с първа загуба за годината след мач с 2 обрата (ВИДЕО)

Дортмунд с първа загуба за годината след мач с 2 обрата (ВИДЕО)

Хофе спря черната серия срещу Борусия с 2 гола на младок за 4 минути и 3:2

Хофенхайм нанесе дебютно поражение на Борусия (Дортмунд) през календарната година, след като спечели с 3:2 гостуването си от XXIII кръг на германската Бундеслига.

„Жълто-черните“ домакини бяха в серия от 6 победи срещу опонента и стигнаха до обрат 2:1 преди почивката, ала след нея младокът Максимилиан Байер вкара 2 гола за 4 минути и донесе успеха на Хофе.

Така играчите на Дортмунд разочароваха своите привърженици на стадион "Сигнал Идуна Парк" и направиха грешна стъпка в битката за класиране в Шампионска лига.

Двубоят премина през редица обрати, но в крайна сметка гостите от Хофенхайм триумфира с два бързи гола на Максимилиан Байер в средата на второто полувреме.

Хофе поведе чрез Бебу още във 2-а минута, но Дортмунд обърна с попадения на Дониел Мален и Нико Шлотербек през първото полувреме.

След почивката героят бе Максимилиан Байер, който отбеляза дубъл в рамките на четири минути (от 61-а до 64-а), с което донесе три точки на тима си.

Хофенхайм се изкачи на седмо място в класирането с 30 точки. Борусия Дортмунд остава четвърти с 41 точки с точка преднина пред петия Лайпциг, който вчера загуби от Байерн Мюнхен с 1:2.