3. Дортмунд се подигра с шампиона Волфсбург за едно полувреме – 3:1

Дортмунд се подигра с шампиона Волфсбург за едно полувреме – 3:1

Лукас Бариос бележи два пъти в първите десет минути за Борусия

Борусия Дортмунд записа престижна победа като гост на шампиона в Бундеслигата Волфсбург. Аржентинското острие Лукас Бариос вкара два гола за гостите в първите 10 минути на мача. Третото попадение стана дело на Патрик Овомоеля в 36-ата минута. Волфсбург хвърли всичко в предни линии, но успя да върне само един гол, благодарение на Графите в 56-ата.

Още с първото опасно положение Бариос успя да прати „вълците” в нокдаун в осмата минута. Мохамед Зидан нахлу опасно в наказателното поле, справи се с Барцали и подаде към нападателя. От пет метра Бариос нямаше как да сгреши и реализира осмия си гол за сезона. Топстрелецът на Борусия изсипа още сол в раната на Волфсбург две минути по-късно. Якуб Блашчиковски напредна по дясното крило и продължи атаката към Зидан. Той отново се справи с противниковата защита и от основната линия прати топката покрай Диего Беналио, като за Бариос остана единствено да бутне топката отвъд гол линията.

След шока „зелените” изравниха играта, но не и резултата. Звездите на Волфсбург Един Дзеко и Графите не приличаха на себе си. Нури Сахин създаде нова опасност пред вратата на Беналио в 35-ата минута. Той центрира от корнер, а в наказателното поле над всичко скочи Хумелс. Ударът му с глава обаче не бе достатъчно силен за да преодолее вратаря на домакините.

Това се случи след по-малко от минута като отново в основата на гола застана Мохамед Зидан. Той центрира кълбото от средата на противниковата половина в пеналта на „вълците”. Топката прелетя терена и отскочи от дясната греда право в краката на Патрик Овомоеля. Крайният бранител на гостите не се засуети и вкара за 3:0.

Десет минути след почивката Графите намали за 1:3. Бразилецът простреля Роман Вайденфелер по левия диагонал, след извеждащ пас на Хасебе. До края на срещата резултатът остана непроменен.

Победата изведе непобедения в осем мача Борусия на една точка от зона „Европа”. С актив от 27 точки Дортмунд е шести зад Вердер и Хамбургер, които имат по 28. Волфсбург падна с една позиция до деветото място със сбор от 23 точки.