3. Дортмунд сложи шестица на Щутгарт (ВИДЕО)

Дортмунд сложи шестица на Щутгарт (ВИДЕО)

Левандовски с хеттрик за 18 минути, Борусия (Д) размаза "швабите" с 6:1 и излезе начело в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) прегази Щутгарт с 6:1 в първа среща от 11-ия кръг на Бундеслигата и временно излезе начело в класирането с две точки пред шампиона Байерн. Карим Хаги изведе ”швабите” изненадващо напред в самото начало, но до края Борусия унищожи съперника с 6 безответни попадения, сред които хеттрик на Робърт Левандовски през втората част в рамките на 18 минути.

Така Борусия остава перфектен у дома от началото на сезона, като има само победи във всички турнири на своя „Сигнал Идуна Парк”.

На мокрия терен в Дортмунд гостите изненадващо излязоха напред в 13-ата минута. Румънецът Александру Максим центрира от корнер, централният бранител Карим Хаги засече с глава, топката се удари в мократа трева и отскочи високо точно под гредата за 1:0. Това бе първи гол за Хаги през сезона.

Любопитно е, че това беше 10-о попадение на Щутгарт от статично положение от началото на сезона. Отборът на Томас Шнайдер е лидер в цялата Бундеслига в това отношение.

„Жълто-черните” обаче отговориха със същото – гол на централен бранител с глава след корнер. Нури Шахин достави центриране от ъглов удар, а Сократис Папастатопулос с глава намери долния ляв ъгъл за 1:1 и авансът на Щутгарт се запази само 6 минути. Гръцкият играч отбеляза дебютно попадение с екипа на Дортмунд.

След само още 3 настъпи и пълен обрат. Марко Ройс излъга бранител след двоен рикошет, Левандовски умно се отмести от пътя на топката, за да не бъде свирена засада, а Ройс сам завърши атаката с точен нисък удар по диагонала – 2:1. Това бе шести гол за Ройс през сезона в шампионата.

След почивката на сцената излезе Робърт Левандовски, който наниза хеттрик в рамите на 18 минути.

В 54-ата минута защитата на гостите покри засадата, Ройс даде гениален пас с петичка за Левандовски, полякът овладя и с второто докосване матира отблизо Свен Улрайх за 3:1.

Веднага след центъра Щутгарт загуби топката, Мхитарян разряза защитата с диагонален пас, който не бе изчистен и Левандовски се измъкна сам срещу вратаря, за да пусне покрай него за 4:1.

След този гол Ройс бе изваден, за да си почине преди Шампионска лига, а на негово място се появи Пиер Емерик Обамеянг.

Улрайх спаси изстрел на Левандвоски, но полякът все пак стигна до хеттрик след 72 минути игра. Левандовски извади за Блажчиковски на фланга, ударът на Куба нацели напречната греда, но Левандовски от няколко метра с воле оформи хеттрика си за 5:1. Хеттрикът е първи за Лева през кампанията.

9 минути преди края и Обамеянг се разписа. Левандовски получи отляво, видя свободната резерва на другия фланг и му подаде, Обамеянг стреля и след рикошет в крака на Лайтнер топката прехвърли Улрайх за крайното 6:1.

До края Дортмунд изпусна да вкара още, но и 6 гола не бяха малко за отбора на Юрген Клоп.

Борусия е лидер в Бундеслигата с 28 точки, а Байерн има 26 на второ място, но утре играе своя мач с Хофенхайм.  Щутгарт има 13 точки на осма позиция.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф