3. Дортмунд взе вълнуващото дерби с Шалке (ВИДЕО)

Дортмунд взе вълнуващото дерби с Шалке (ВИДЕО)

Тимът на Томас Тухел спечели с 3:2, Борусия вече има 71 гола във всички турнири

Борусия (Дортмунд) победи Шалке 04 в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред 79 954 зрители и завърши при резултат 3:2. Това бе 148-ия сблъсък между тези два отбора.

С този успех „жълто-черните” събраха 29 точки и заемат убедително второто място в класирането. Те са на 5 зад първенеца Байерн (Мюнхен).

Голмайстори за победителите станаха Шинджи Кагава, Матиас Гинтер и Пиер-Емерик Обамеянг. Голът на Гинтер за Борусия бе номер 70 за отбора от началото на сезона във всички турнири. Двата гола за Шалке вкара нападателят Клас Ян Хунтелаар.

Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара игра през цялото време за Шалке. В 46-ата минута той получи жълт картон.

Първо Шинджи Кагава беше точен за домакините след половин час игра, но само три минути по-късно Клаас-Ян Хунтелаар изравни след грешка на Матс Хумелс.

В 43-ата минута Матиас Гинтер върна преднината на "жълто-черните", а две след подновяването на играта Обамеянг направи 3:1. В 71-ата минута отново Хунтелаар отбеляза за Шалке, за да оформи крайният резултата.

Борусия (Дортмунд) продължи серията от двубои, в които бележи, като това бе 32-ия мач.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1