3. Драма, битка и страхотен футбол за 1:1 между Ливърпул и Сити (ВИДЕО)

Драма, битка и страхотен футбол за 1:1 между Ливърпул и Сити (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха невероятен спектакъл на "Анфийлд"

Ливърпул и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 в голямото дерби на 28-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора направиха изключителен мач с множество положения пред двете врати.

В 13-ата минута Конър Брадли напредна по десния фланг и центрира остро по земя. Дарвин Нуньес се опита да стигне до топката, но не успя. Шест минути след това отборът на Ливърпул прати топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 23-ата минута Манчестър Сити поведе в резултата след миг на гениалност от Кевин де Бройне. Той изпълни бързо корнер и намери Джон Стоунс на границата на вратарското поле, а англичанинът прати топката в мрежата.

В 42-ата минута Луис Диас стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Две минути след старта на второто полувреме Нейтън Аке допусна сериозна грешка, след като върна слабо топката към вратаря Едерсон. Дарвин Нуньес стигна пръв до топката и бе съборен от бразилския страж, с което се стигна до дузпа. Зад топката застана Алексис Мак Алистър, който успя да реализира.

При тази ситуация Едерсон получи травма и бе заменен принудително в 56-ата минута.

Седем минути по-късно Луис Диас пропусна огромен шанс да изведе мърсисайдци напред. Той бе изведен от появилия се като резерва Мохамед Салах, но останал очи в очи с Щефан Ортега прати топката встрани от вратата.

В 74-ата минута можеше да се стигне до много комичен гол. Играч на “гражданите” центрира и се опита да намери Фил Фодън. Келехър стигна пръв до топката, но не се намеси убедително и топката се отби в главата на англичанина. След това кълбото рикошира в напречната греда.

15 минути след товa "гражданите" нацелиха още една греда. Жереми Доку получи в наказателното поле и стреля по диагонала с левия крак, но топката се отби в левия страничен стълб. Така във Висшата лига вече има нов лидер. Арсенал и Ливърпул имат по 64 точки, но "топчиите" са с по-добра голова разлика. Манчестър Сити е с една точка по-малко.