3. ДРАМА: Кабаков съкруши Ливърпул при загуба от Тулуза (ВИДЕО)

ДРАМА: Кабаков съкруши Ливърпул при загуба от Тулуза (ВИДЕО)

Французите с важен успех с 3:2, гол на гостите беше отменен в 97-та минута

Тулуза победи Ливърпул с 3:2 в мач от група "E" на Лига Европа. Съдия на двубоя бе Георги Кабаков, който се превърна в главно действащо лице, след като отмени изравнителен гол на "червените" в 97-ата минута.

Ливърпул можеше да открие резултата още в 4-ата минута. Коди Гакпо изпълни статично положение и намери Джо Гомес, който отклони топката с глава, но ударът му нацели напречната греда на Гийом Рестес.

В 36-ата минута Арон Донум откри резултата. Той открадна топката от Костас Цимикас и напредна. При удара му се получи рикошет в крака на Джаръл Куанса, който заблуди Каомин Келехър. В началото на второто полувреме Габриел Суасо се озова на добра позиция, но прати изстрела си встрани от левия страничен стълб на Келехър.

В 51-ата минута Тис Далинга вкара втори гол за домакините, но Георги Кабаков отмени попадението заради нарушение срещу Жоел Матип.

В 58-ата минута Тулуза вкара втори гол. Далинга овладя по прекрасен начин и се обърна, след което прати топката по диагонал в долния десен ъгъл на вратата на Ливърпул.

16 минути по-късно мърсисайдци върнаха един гол. Трент Александър-Арнолд центрира към Джо Гомес, който с глава прати топката към вратарското поле на Тулуза, където се получи сериозно объркване в защитата на французите и Кристиан Касерес си отбеляза автогол. В 76-ата минута Ле теф си върна преднината от два гола. Габриел Суасо бе намерен в наказателното поле и стреля от въздуха, като ударът му затрудни Келехър, който не изби по най-добрия начин. Топката попадна на крака на Франк Магри, който отбеляза за 3:1.

Една минута преди изтичането на редовното време Диого Жота върна интригата в мача. Алексис Мак Алистър продължи към португалеца, който със стрхотен индивидуален пробив премина през защитата на Тулуза и с удар в долния ляв ъгъл преодоля Рестес.