3. ДРАМА: Манчестър Юнайтед с нов обрат след поредното слабо начало (ВИДЕО+СНИМКИ)

ДРАМА: Манчестър Юнайтед с нов обрат след поредното слабо начало (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Рашфорд донесе успеха на „червените дяволи“ срещу Борнемут в добавеното време

Манчестър Юнайтед успя да измъкне трите точки при визитата си на Борнемут в мач от 11-ия кръг на Английската Висша лига, след като победи с 2:1.

Момчетата на Жозе Моуриньо направиха пълен обрат в срещата, а победното попадение бе дело на Маркъс Рашфорд във втората минута на продължението.

За пореден път през сезона Юнайтед започна шокиращо слабо свой мач и се наложи след куп драма и напрегнати моменти да се връща към победния път.

Срещата на "Голдънсендс Стейдиъм" започна много активно за домакините и още в 5-та минута Райън Фрейзър стреля опасно по посока на Де Хея, но испанецът спаси.  Малко след това Адам Смит центрира остро, намирайки Дейвид Брукс, който подаде към Станислас, но ударът му беше блокиран от Люк Шоу.

Натискът на Борнемут даде резултат и в 11-та минута Станислас центрира към Калум Уилсън, който беше оставен непокрит и отбеляза за 1:0 с шестото си попадение за сезона.

Домакините продължиха да доминират на терена и Станислас отново застраши вратата на Юнайтед в 23-та, но Де Хея спаси.

Първият удар на Манчестър по посока на вратата на Борнемут дойде едва в 35-та минута, но той се оказа решителен, тъй като чрез него те изравниха. Ашли Йънг намери Алексис Санчес на скорост, а чилиецът върна топката към Марсиал, който успя да засече топката във вратата на домакините.

Малко преди почивката Фрейзър и Станислас имаха шанс да върнат аванса на своя тим, но отново Де Хея беше непреодолим. След началото на второто полувреме гостите вдигнаха нивото на играта си и след час игра Санчес и Ерера стреляха в очертанията на вратата, но ударите им бяха спасени.

В 64-ата минута Ашли Йънг нацели гредата от свободен удар, след което топката попадна у резервата Маркъс Рашфорд, но неговият изстрел бе избит от защитник на самата голлиния, след което същото се случи и при опита за добавка на Пол Погба. Две минути по-късно друга резерва – Андер Ерера, стреля страхотно от средна дистанция след пас на Пол Погба, ала топката премина на сантиметри от целта.

В следващите минути и двата отбора показаха желание да спечелят трите точки, но грешки в средата на терена не наклониха везните в ничия полза. Така се стигна до инфарктния край на мача, когато във втората минута на добавеното време Маркъс Рашфорд донесе успеха на гостите.

Той първо изведе Пол Погба на фланга, а после пое на гърди неговото центриране и хладнокръвно изчака преди да прати топката в мрежата - 2:1.

Така "червените дяволи" излязоха на седмото място с 20 точки, колкото има и днешния им съперник на позиция пред тях.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)