3. Драма: Младежите не се дадоха на Косово (ВИДЕО)

Драма: Младежите не се дадоха на Косово (ВИДЕО)

Късен гол на резерва за 1:1 под дъжда в София

Младежкият национален отбор на България показа характер и успя да стигне с късен гол до равенство 1:1 срещу гостуващия тим на Косово в мач от 4-ия кръг на европейските квалификации.

Гостите откриха резултата на стадион "Александър Шаламанов" в София още в 8-ата минута от дискусионна дузпа, реализирана от Ардит Тахири, ала в 91-ата резервата Мартин Сораков изравни с красиво попадение.

Малко преди това гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Анди Хоти.

След равенството „лъвовете“ на Александър Димитров, който е спряган за наследник на Младен Кръстаич начело на представителния ни тим, запазиха 3-ото място в класирането с 5 точки от 4 срещи.

Косово остава на 4-ата позиция, тъй като има с точка по-малко от нашия отбор.

Срещата започна равностойно, но в 7-ата минута главният съдия отсъди една дискусионна дузпа в полза на гостите.

След удар отблизо топката срещна ръката на Никола Илиев и арбитърът посочи бялата точка.

Зад топката застана Ардит Тахири и я прати в мрежата на вратаря ни в този мач Дамян Христов, за да открие резултата в полза на Косово още в 8-ата минута.

След попадението нашите заиграха по-нападателно, докато гостите започнаха да разчитат на нарушения, за да спират атаките ни.

Това доведе до 4 жълти картона и 20-ина нарушения до почивката, както и до няколко далечни удара от младежите ни.

Любопитното в случая бе, че 3 от официалните предупреждения главният съдия от Чехия показа на „лъвовете“, макар че по-груби през първото полувреме определено бяха футболистите на Косово.

Въпреки това обаче те се оттеглиха на почивка с минимален аванс под проливния дъжд в София.

Това накара селекционерът ни Александър Димитров да направи двойна смяна на почивката като пусна в игра Георги Николов и Мартин Сораков.

Гостите пък заиграха по-дефанзивно и разчитаха предимно на контраатаки през второто полувреме.

Това, както и неспирният дъжд над София, доведе до още по-малко чисти голови положения.

Нарушенията обаче не спираха и в крайна сметка се стигна до червен картон. Косово остана с човек по-малко в 82-ата минута, когато Анди Хоти бе директно изгонен заради грубо влизане в краката на Георги Николов край тъчлинията.

Нашите заиграха по-офанзивно и в 86-ата минута резервата Кристиян Стоянов отправи силен удар, а след рикошет топката премина на сантиметри от вратата на гостите.

Техният вратар Глокаж пък пострада сериозно малко по-късно, когато имаше съмнение, че е глътнал езика си след единоборство в наказателното поле, но за щастие медицинските лица успяха бързо да се справят със ситуацията.

България успя да изравни в самия край на редовните 90 минути, след като бе назначено продължение от 11 допълнителни, а в герой за нашите се превърна резервата Мартин Сораков.

19-годишният нападател на Славия, който играе под наем в Крумовград, реализира красиво попадение в 91-ата минута.

Той получи топката на границата на наказателното поле и със страхотен шут я прати неспасяемо в долния ъгъл на вратата, за да изравни с дебютния си гол за младежкия национален отбор.

В оставащото време до края нашите се опитаха да стигнат и до успеха, ала не успяха и в крайна сметка трябваше да се примирят с точка от мача.

БЪЛГАРИЯ U21 – КОСОВО U21 1:1
0:1 Ардит Тахири (8, дузпа)
1:1 Мартин Сораков (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: 12. Д. Христов, 2. М. Стойчев, 3. Ем. Мирчев, 4. Хр. Петров (К), 5. В.Еленкович, 15. М. Атанасов, 22. Ас. Митков, 8. Ст. Шопов, 14. Д. Хвойнев, 10. Н. Илиев, 11. П.Андреев;

Селекционер: Александър Димитров;

КОСОВО: 1. Глокаж, 13. Тхачи, 4. Зумбери (К), 5. Хоти, 2. Рексхай, 10. Авдили, 6. Смакай, 6. Крейзиу, 22. Лугики, 9. Тахири, 11. Туша;

Селекционер: Африм Товерлани.