3. Драма с дузпи прати Атлетико Мадрид на 1/4-финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Драма с дузпи прати Атлетико Мадрид на 1/4-финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

"Дюшекчийте" отстраниха ПСВ след драма с дузпи и 8:7.

Атлетико Мадрид отсрасни ПСВ Айндховен в драматичен мач решен след изпълнения на дузпи. "Дюшекчиите" за втора поред година продължават към 1/4-финалите след изпълнение на наказателни удари.

В редовното време и продълженията двата отбора завършиха 0:0 на "Висенте Калдерон" в 1/8-финала реванш от Шампионската лига. Първият мач в Ниската земя завърши 0:0 и така двата отбора определиха победителя след изпълнения на дузпи. При тях първи сгрешиха гостите и така с резултат 8:7 напред продължи Атлетико. "Дюшекчиите" бяха сочени за фаворит в срещата, но тези очаквания не се оправдаха.

Двубоят започна с натиск на домакините, но момчетата на Диего Симеоне така и не можеха да стигнат до чисто положение.

В 27 минута дойде и първата по-сериозна опасност, която бе в полза на ПСВ. Ван Хинкел центрира остро и много опасно, но Облак се намеси убедително избивайки с една ръка. Късметът за домакините бе, че избитата от стража топка не стигна до Де Йонг, който на празна врата щеше да открие резултата.

В 36 минута Атлетико бе близо до попадение след изстрел с глава на Гризман, но вратарят на гостите показа уникален рефлекс избивайки акробатично  топката. Последва нов изстрел, но топката се оплете във външната част на мрежата.

Второто полувреме започна както завърши първото, а именно с натиск на Атлетико Мадрид. Гостите от Айндховен се браниха добре и не допуснаха опасности пред Зут.

Диего Симеоне направи първата си смяна търсейки гола с пускането в игра на Торес, който се появи в игра на мястото на Аугусто.

В 58-тата минута се стигна до най-доброто положение в мача, когато Локадия стреля технично, а Облак плонжира и избивайки с върха на пръстите си, топката се отклони и се отби в гредата. Последва добавка на Йонг, но до гол не се стигна.

С всяка изминала минута се затягаше обрача около Йеронс Зут, но „дюшекчийте” така и не можеха да го затруднят. Резервата Торес бе близо до гола в 85-тата минута след хубав изстрел с левия крак, но Зут спаси вратата си след отлична намеса.

В 90-тата минута Зут се размина с топката в опита си да я избие след центриране, като пред Атлетико се отвори добра възможност за гол, но до такъв в редовното време не се стигна.

В продълженията също до гол не се стигна и всичко се реши след изпълнение на дузпи. При тях първите пет изпълнители от двата отбора не сгрешиха и се стигна до дебненето за първа грешка. Първи я допуснаха футболистите на ПСВ чрез резервата Наарсин при осмата дузпа. Хуанфран не сгреши и така класира Атлетико Мадрид напред в напреварата.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)