3. ДРАМА В ИСПАНИЯ: Атлетико е шампион, късен обрат не помогна на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Барса прекъсна серия от три поредни издънки с 1:0 срещу Ейбар, вижте резултатите от днешните мачове в Испания

Атлетико Мадрид е новият шампион на Испания! Тимът на Диего Симеоне спечели с 2:1 гостуването си на Валядолид от последния кръг в Ла Лига и ударжа аванса си от две точки пред Рал М на върха в класирането. Домакините откриха резултата в 18-ата минута, когато точен бе Оскар Плано, но Атлетико стигна до успеха с попадения на  Анхел Кореа (57) и Луис Суарес (67). "Дюшекчиите" спечелиха 11-ата си титла на Испания в своята история. За последно те триумфираха през сезон 2013/14, когато отново всичко се реши в последния кръг.

В същото време тимът на Зинедин Зидан стигна до късен обрат с 2:1 срещу Виляреал у дома, но това се оказа недостатъчно да защити титлата си. Реал започна зле и беше шокиран в 20-ата минута. Йеремино Пино прати топката отклони покрай Тибо Куртоа и изведе гостите напред в резулатта. След паузата Реал натисна и в 55-ата минута Карим Бензема вкара с глава. Последва обаче намеса на ВАР и в крайна сметка попадението бе отменено заради поредната много тънка засада. Все пак в 88-ата минута домакините успяха да изравнят Бензема вкара с отличен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Херонимо Рули.  Това вдъхнови столичани и в добавеното време те се добраха и до успеха. Първо Мариано пропусна чиста ситуация, но в 92-ата минута Модрич реализира с отличен изстрел и донесе победата.

Барселона пък прекъсна серията си от три поредни издънки в първенството. Каталунците победиха трудно Ейбар с 1:0 като гости.  Тимът на Роналд Куман финишира трети в крайното класиране. Домакините, макар и последни, все пак имаха теоритични шансове да оцелеят, но не им се получи. Роналд Куман не можеше да разчита на някои от основните си футболисти като Лионел Меси и бе заложил на доста млад състав, а единственото попадение бе дело на Антоан Гризман в 82-ата минута.

Елче обаче успя да запази мястото си в Ла Лига след победа с 2:0 срещу Атлетик Билбао. По този начин тимът остана на 17-о място с 36 точки и на две повече от 18-ия Уеска, който изпадна заедно с Ейбар и Валядолид.