3. ДРАМА В ЛОНДОН: Юнайтед оцеля след 24 удара и 15 корнера за Челси (ВИДЕО)

ДРАМА В ЛОНДОН: Юнайтед оцеля след 24 удара и 15 корнера за Челси (ВИДЕО)

"Сините" остават на върха след 1:1, Кристиано Роналдо резерва

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха при равенство 1:1 в мач от 13-ия кръг на английската Висша лига, като ключов и за двата тима се оказа кандидатът за "Златната топка" Жоржиньо, подарявайки попадение на „червените дяволи“ и реализирайки такова за „сините“ от Лондон.

Голямата звезда на гостите Кристиано Роналдо бе оставен на резервната скамейка. Португалецът се появи на терена чак в 64-та минута, когато замени Санчо.

Европейският шампион започна много силно, като още в 4-та минута Калъм Хъдсън-Одой излезе на стрелкова позиция, но ударът му профуча встрани от вратата на Давид Де Хеа. През следващите минути нямаше много положения за нито един от двата тима, докато половин час след началото на мача Антонио Рюдигер пробва късмета си с удар от около 20 метра, но топката се отби в напречната греда.

До края на първата част Челси имаше още едно много чисто положение, което отново бе пропиляно от Хъдсън-Одой в 36-та минута.

Втората част започна по изненадващо добър начин за Манчестър Юнайтед, който не бе достигнал до положение пред вратата на Челси през първото полувреме. В 50-та минута Жоржиньо не успя да овладее изритана топка, като я предостави на Джейдън Санчо, който остана сам срещу Едуар Менди, като не сбърка и откри резултата.

През следващите минути Челси отново натисна, като достигна до няколко добри положения, най-чистото от които, бе пропиляно от Тимо Вернер. В крайна сметка добрата игра на „сините“ даде резултат в 69-та минута, когато Аарън Уан-Бисака фаулира Тиаго Силва в наказателното поле, Антъни Тейлър не се поколеба и посочи бялата точка. Жоржиньо се реваншира за грешката си 20 минути по-рано и елегантно преодоля Де Хеа от 11-те метра.

В 79-та минута Тимо Вернер се освободи добре и излезе на стрелкова позиция, но ударът му рикошира в Уан-Бисака и се отби в крака на Кристиан Пулишич, който бе в положение на засада.

С равенството Челси остава на върха в класирането с 30 точки, но разликата с най-близкия преследвач Манчестър Сити вече е само една. Манчестър Юнайтед успя да избегне трето поредно поражение в първенството и се изкачи на осмото място, като вече е на 5 пункта от топ 4.

ЧЕЛСИ: Менди, Чалоба, Силва, Рюдигер, Алонсо, Джеймс, Лофтъс-Чийк, Жоржиньо, Одой, Зиеш, Вернер

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хея, Тейес, Баи, Линдельоф, Уан-Бисака, Матич, Фред, Мактомини, Фернандеш, Рашфорд, Санчо