3. Драма в Прага: Армения взе 3 точки от Чехия (ВИДЕО)

Драма в Прага: Армения взе 3 точки от Чехия (ВИДЕО)

Гол във втората минута от продължението донесе успеха на гостите

Един от основните ни конкуренти в група „В” на световните квалификации, съставът на Чехия, допусна изненадваща домакинска загуба и падна от Армения с 1:2.

Гостите взеха трите точки с гол във втората минута на добавеното време, дело на Геворг Газарян. Момчетата на Вардан Манасян изиграха силно първо полувреме на стадион „Еден”, макар че в първите минути на стадион "Еден" едва удържаха домакинския натиск, а в 28-ата минута останаха без един от ключовите си играчи - Арас Йозбилис.

Това обаче ги мотивира допълнително и само три минути по-късно поведоха чрез новата покупка на Анжи /Махачакала/ Карлен Мъкъртчян. После Юра Мовсисян пропусна да покачи, но в крайна сметка Армения се оттегли на почивка с гол актив. След почивката обаче натискът на Чехия се засили и в 70-ата минута Томаш Росицки изравни след щастлив рикошет – 1:1.

До края домакините натиснаха, но така и не успяха да преодолеят резервния вратар на гостите, който се появи след почивката, макар да удариха и греда, а в даденото от френския рефер продължение гостите нанесоха своя удар. Тогава Юра Мовсисян изведе Геворг Газарян в наказателното поле. Последният бе посрещнат от Питър Чех, но след спасяването на стража топката рикошира в главата му, а в последствие и шпагатът на Кажец не даде резултат, тъй като топката се озова в мрежата.

Така Чехия изостава с точка от България още преди гостуването на „лъвовете” в Палермо. Арменците пък се изразиха по показатели със своите домакини и двата тима имат по 9 точки.