3. ДРАМА В ТУРЦИЯ: С човек по-малко Фенербахче шокира Галатасарай в 94-ата минута (ВИДЕО)

Дербито завърши с 12-минутно продължение

Фенербахче спечели по драматичен начин с 2:1 дербито с Галатасарай от 13-ия кръг на турското първенство.

Гостите от Фенербахче излъгаха противника си с човек по-малко на терена и с гол в 94-ата минута на Мигел Креспо.

Мачът приключи след 12-минутно продължение заради накъсванията на играта.

Керем Актюркоглу изведе Галатасарай напред в резултата в 16-ата минута, когато от позиция около точката за изпълнение на дузпа изпрати топката в противниковата врата с удар по земя.

В 31-ата минута Фенербахче изравни, след като германската звезда Месут Йозил бе изведен очи в очи със стража на съперника, запази хладнокръвие и с хубав шут опъна мрежата.

Седем минути преди края Марсел Тисеранд от Фенербахче бе отстранен от игра заради втори жълт, съответно червен картон, а секунди по-късно бе отменен гол за домакините от Галатасарай.

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато резервата Мигел Креспо шокира домакините, реализирайки победното попадение за Фенербахче с диагонален шут, след който топката се отби и от страничния стълб преди да се оплете в мрежата.

Но дори това не бе всичко, тъй като дълбоко в добавеното време играчите на Галатасарай имаха претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка на футболист на Фенербахче.

Бялата точка обаче не бе посочена от рефера и след 102 минути игра дербито най-сетне приключи с триумф за водения от Витор Перейра тим. В добевоното време червен картон получи и наставникът на Галатасарай Фатих Терим.

След успеха Фенербахче е пети в класирането с 23 точки, а Галатасарай заема осма позиция с 21 в своя актив. Водач е Трабзонспор с 30 точки и мач по-малко, следван от Хатайспорт и Коняспор с по 26.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени