3. Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

С 3 гола в последните 15 минути Ювентус стигна до впечатляващ частичен обрат от 0:3 до 3:3 при визитата си на Болоня от предпоследния XXXVII кръг на италианската футболна Серия А.

Домакините поведоха с класически резултат с 2 ранни попадения и едно малко след почивката, ала в крайна сметка трябваше да се задоволят с 3-о последователно реми срещу „бианконерите“.

Те, от своя страна, регистрираха 6-о поредно равенство в Калчото и останаха с равен брой точки със своя съперник.

Болоня има 68 в актива си, но заради по-добрата си голова разлика заема 3-ото място в класирането, а е Юве на 4-о след първия си мач след уволнението на треньора Масимилиано Алегри, спечелил наскоро Купата на Италия.

Иначе дата отбора си осигуриха предсрочно участие в Шампионската лига догодина, тъй като в новия формат на турнира Италия ще има 5 тима.
В понеделник вечер, на стадион "Ренато Дал'Ара", още във втората минута Рикардо Калафиори откри резултата, а в 53-ата оформи и класиката, след като в 11-ата Сантиаго Кастро удвои аванса на Болоня.

Федерико Киеза върна надеждите на гостите в 76-ата минута, след което Аркадиуш Милик намали до 2:3 в 83-тата минута, а секунди след това Кенан Йълдъз оформи крайното 3:3.

По-малко от минута след началото на мача Болоня създаде първата си добра възможност. Ремо Фройлер се възползва от неубедително действие на защитник на гостите, отне топката и стреля, но Войчех Шчесни спаси.

При последвалия корнер домакините стигнаха и до откриване на резултата. Топката бе центриране остро по земя, отново играч на Ювентус не се намеси добре и изчисти кълбото в краката на Рикардо Калафиори, който с удар под напречната греда отбеляза за 1:0.

"Рособлу" продължаваха да са по-активни и в 8-ата минута Мишел Ебишер опита далечен удар, преминал над вратата.

В 11-ата минута резултатът бе удвоен. Топката бе центрирана в наказателното поле, където двама души скочиха да играят с нея и в крайна сметка от главата на Сантиаго Кастро тя се оплете в мрежата за 2:0.

"Бианконерите" изглеждаха тотално неориентирани и за малко резултатът да стане класически в 13-тата минута. Далечен удар бе спасен с мъка от Войчех Шчесни, а Одгор притича и довкара, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе признато.

В следващите минути Ювентус успя да поукроти натиска на домакините, но пък така и не съумя да създаде никаква по-сериозна опасност пред вратата на Лукаш Скорупски до края на полувремето.

В началото на втората част гостите най-накрая показаха зъби. В 47-ата минута Адриен Рабио се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи точен удар, който бе спасен от Скорупски.

Много бързо обаче Болоня добави трети гол на сметката си. "Рособлу" отнеха топката в средата на терена и веднага я пратиха в предни позиции, там Данило не се намеси достатъчно убедително и позволи на Калафиори да му отнеме и останал очи в очи с Войчех Шчесни хладнокръвно копна топката, за да отбележи за 3:0.

Юве все пак успя да върне един гол в 76-ата минута. Федерико Киеза се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката и останал очи в очи с вратаря реализира за 3:1.

Гостите успяха да вкарат и втори гол в 83-тата минута чрез Аркадиуш Милик, който се разписа със страхотен изстрел от фаул.

Само минута по-късно "старата госпожа" успя да изравни. Торинци организираха страхотна контраатака Кенан Йълдъз напредна с топка в крака и с мощен шут от дистанция се разписа за 3:3.

Юве можеше да направи и пълен обрат в 88-ата минута, когато след хубава комбинация Киеза бе изведен в наказателното поле и само намесата на защитник в последния момент попречи на нападателя да отбележи четвърти гол за своя тим.

Така двата отбора взеха по точка и остават с равен актив във временното класиране преди последния кръг, в който Юве приема Монца, докато Болоня гостува на Дженоа в серия от 9 мача без поражение.