3. Драматичен обрат в Киев върна Интер в играта

Драматичен обрат в Киев върна Интер в играта

Водени от невероятния Уесли Снайдер „нерадзурите” стигнаха до жизнено важен успех с 2:1 над Динамо и се изкачиха на първото място в група „F”

Италианският шампион Интер достигна до драматична и изключително важна победа с 2:1 при гостуването си на Динамо (Киев) в мач от група „F” на Шампионската лига. До самия край на мача възпитаниците на Жозе Моуриньо, които бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути, изоставаха в резултата, след 15-ият гол на Андрий Шевченко срещу Интер, но в последните 5 минути направиха пълен обрат. В неговата основа бе прекрасната игра на Уесли Снайдер, който се отличи с гол и асистенция -. "лалето" бе безспорно бе най-добрият футболист в срещата. На другия полюс пък бе отборът на Динамо, който бе много близо до паметна победа над именития си съперник и първото място в групата, но в крайна сметка класата и непримиримостта на Интер се оказаха решаващи.

Любопитен факт бе, че голяма част от зрителите на стадион "Валерий Лобановски" в Киев бяха с предпазни маски срещу свинския грип, който не спира да тревожи света. Украинската столица пък е един от градовете с най-много заразени и дори имаше вероятност този мач дори да не се играе и да бъде отложен.

Началото на срещата бе доста интересно и още във втората минута гостите от Милано стигнаха до реално положение за гол. Уесли Снайдер получи топката от Милито на границата на наказателното поле, стреля с опасно с левия крак, но топката профуча на около половин метър над вратата на домакините. В 14-ата минута на двубоя пък сръбският национал Милош Нинкович стреля силно от далеч, но и неговият изстрел се оказа неточен. Малко по-късно пък Самуел Ето’о бе изведен в полето на домакините, но ударът му от воле по диагонала премина над вратата.

В 21-ата минута на мача пък Динамо успя да поведе в резултата с гол на своя капитан Андрий Шевченко, негов 15-и срещу „нерадзурите”. Шева получи топката пред наказателното поле, овладя на гърди и стреля параболично с левия крак, последва рикошет в бранител на гостите и топката прехвърли излезлия напред Жулио Сезар.

След гола Интер наложи натиск, но стигна до чисто голово положение едва в 35-ата минута. След триходова комбинация, топката попадна в Диего Милито, който остана очи в очи с вратаря Богуш, но стреля право в неговите ръце. Това бе и последното по-опасно положение за Интер преди почивката. Динамо от своя страна играеше на контраатаки, като при една от тях отново Шевченко можеше да удвои, но ударът му от границата на полето премина встрани от целта.

Интер започна доста настървено втората част и стигна до отлична възможност за изравняване още в 50-ата минута. Снайдер центрира от фаул, Валтер Самуел стреля с глава, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 60-ата минута пък Динамо отговори с удар на Нинкович. Сърбинът овладя на гърди и стреля от воле от границата на наказателното поле, но изстрелът му премина в близост до дясната греда.

След това настъпиха силните минути за Интер. „Нерадзурите” буквално натикаха своя съперник в собственото му наказателно поле и започнаха да редят опасност след опасност пред вратата на Богуш. Първо Милито опита своя късмет с удар от воле по диагонала, а малко по-късно гостите удариха и греда. След центриране на Снайдер от ъглов удар, Самуел игра с топката и отклони към Ето’о на далечната греда, но изстрелът на камерунеца с глава чукна гредата от външната страна.

В следващите няколко минути момчетата на Жозе Моуриньо създадоха още няколко чисти положения, но отново не стигнаха до гол. Самуел отново се извиси над всички в 67-ата минута и стреля с глава. Този път Богуш се намеси и топката отново срещна гредата. Последваха два блокирани удара на Уесли Снайдер, преди да дойде и най-чистото положение в мача. Самуел Ето’о изведе по брилянтен начин Балотели сам срещу вратаря на гостите, появилият се като резерва нападател стреля технично с едно докосване, но топката отново не навести мрежата на Динамо.

В 79-ата минута пък Ето’о получи отличен пас, излезе на стрелкова позиция, но ударът му от воле премина над гредата, а секунди по-късно домакините можеха да удвоят преднината си, но удар на Яромоленко бе блокиран в последния момент от бранител на Интер. Масираният натиск на гостите обаче продължи и най-логичното се случи в 86-ата минута. Уесли Снайдер, който направи страхотен мач, намери Милито в наказателното поле с отличен пас, аржентинецът нагласи топката на левия си крак и техничен, макар и лек удар, успя да заблуди Богуш – 1:1.

Интер не се отказа да търси победата в последните минути, а футболистите на Динамо сякаш се предадоха и свалиха гарда. „Нерадзурите” натиснаха още повече и минута преди края на редовното време успяха да стигнат до победен гол. Първо Съли Мунтари стреля силно по диагонала, Богуш спаси, Милито стреля отблизо при добавката, но стражът на домакините отново парира удара, след което обаче Снайдер се оказа най-съобразителен и отблизо вкара гола на победата за своя отбор.

Така с този успех Интер оглави класирането в група “F” с актив от 6 точки. Барселона и Рубин имат по 4, а Динамо остава на последното място с 3 точки в актива си.

Динамо – Интер 1:2
1:0 Шевченко 21’
1:1 Милито 86’
1:2 Снайдер 89’

Динамо: Богуш, Вукоевич, Шевченко, Милевски (Гусев 70’), Еременко, Михалик, Маграо, Кацериди, Нинкович, Алмейда, Яромоленко

Старши треньор: Валерий Газаев

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел (Мунтари 80’), Киву (Балотели 46’), Санети, Камбиасо (Тиаго Мота 47’), Снайдер, Станкович, Ето’о, Милито

Старши треньор: Жозе Моуриньо