3. Драматично! Милан би Фиорентина след автогол в самия край (ВИДЕО)

Драматично! Милан би Фиорентина след автогол в самия край (ВИДЕО)

"Росонерите" спечелиха много трудно

Милан постигна изключително трудна победа с 2:1 при домакинството на Фиорентина в мач от 15-ия кръг на Серия А. Победата за „росонерите“ дойде в заключителните секунди на двубоя след автогол на Никола Миленкович.

Милан започна отлично мача и поведе в резултата още във 2-ата минута с гол на Рафаел Леао.

Фиорентина можеше да изравни резултата още в 8-ата минута, когато след удар на Рикардо Сапонара топката срещна десния страничен стълб на вратата на Чиприян Татарушану.

Фиорентина успя да изравни резултата в 28-ата минута с гол на Антонин Барак.

Футболистите на Фиорентина имаха претенции за дузпа, но се оказаха неоснователни за съдията.

В 59-ата минута Джонатан Иконе падна в наказателното поле на Милан и имаше претенции за дузпа. ВАР разгледа ситуацията и бе преценено, че няма основание да бъде посочена бялата точка.

Пред Оливие Жиру се откри отлична възможност в 72-ата минута, но ударът му не бе точен.

Рафаел Леао получи отлична възможност в 78-ата минута, но ударът му не бе точен и топката излезе в аут.

Фиорентина можеше да вкара втори гол в 89-ата минута, но ударът на Джонатан Иконе беше блокиран в последния момент.

Милан отново поведе в резултата във втората минута на добавеното време на мача, когато Никола Миленкович си отбеляза автогол.

Милан е втори във временното класиране с 33 точки, докато Фиорентина е десети с 19 точки.