3. Дрогба и Манчини измъкнаха с Галатасарай точка от Торино (+ВИДЕО)

Дрогба и Манчини измъкнаха с Галатасарай точка от Торино (+ВИДЕО)

Късни голове на Фабио Куалярела и Умут Булут оставиха без дъх сблъсъка между Ювентус и Галатасарай, завършил 2:2 на „Ювентус Стейдиъм”. Резултатът оставя „бианконерите” без победа в Шампионската лига този сезон.

Карлос Тевес се отърси от контузия в глезена и започна заедно с Мирко Вучинич в предни позиции за Юве, докато Андреа Пирло се завърна след почивката, дадена му в торинското дерби.

Галатасарай уволни треньора Фатих Терим след загубата с 1:6 от Реал Мадрид и заради спор около договора на специалиста, така че Роберто Манчини направи своя дебют само два дни след като подписа 3-годишен договор. Той предпочете да остави на пейката Бурак Йълмаз за сметка на самотния в предни позиции Дидие Дрогба, ексхалфа на Интер Уесли Снайдер и бившия провал на Юве Фелипе Мело.

Напрежението беше у домакините след изненадващото равенство 1:1 като гости на Копенхаген.

В 19-ата минута Дрогба излезе на стрелкова позиция отляво, но Буфон застана на пътя на топката, пазейки добре десния ъгъл.

В течение на първото полувреме Мирко Вучинич беше заменен принудително от Фабио Куалярела, докато Семих Кая от състава на гостите също получи контузия.

Галатасарай откри резултата в 36-ата минута, когато слаб връщащ пас на Леонардо Бонучи бе пресечен от Дрогба и Буфон излезе напред да го пресреща, но котдивоарецът запази хладнокръвие, за да отбележи в опразнената врата. Това бе третият гол на Дрогба срещу Ювентус.

Куаляреала можеше да изравни преди почивката, когато намери място на близката греда, но Фернандо Муслера беше нащрек и осуети опасността.

Така през втората част домакините трябваше да търсят изравнителен гол и евентуално успеха. Конте пусна Йоренте, докато се чудеше начин да върне "Старата госпожа" в мача.

Въпреки че дойде 12 минути преди края на редовното време, „бианконерите” стигнаха до 1:1 от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналтерията срещу Куалярела. Артуро Видал беше точен от бялата точка с безпощаден удар в горния ъгъл.

И 9 минути по-късно, в 87-ата, домакините доведоха нещата до пълен обрат чрез резервата Куалярела, който от упор завря топката под гредата след брилянтно центриране на Пирло.

Но минута след това, докато тифозите още ликуваха, Умут Булут, заменил Снайдер 15 минути по-рано, не позволи турците да си тръгнат с незаслужена загуба. Той се възползва от свалена от Дрогба топка, за да направи безпомощен Буфон.

Карлос Тевес и Йоренте бяха близо до попадение в края, но не успяха да развалят мечтания старт на Манчини начело на "Чим Бом".

В другия мач Реал Мадрид разби Копенхаген с 4:0 и увеличи с 4 точки преднината си на върха. "Белия балет" има пълен актив от 6 точки. Следва Ювентус с 2, Копенхаген и Галатасарай с по 1.

Ювентус - Галатасарай 2:2
0:1 Дрогба (36)
1:1 Видал (78 д)
2:1 Куалярела (87)
2:2 Булут (88)

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито