3. Дрогба ознаменува с два гола завръщането си в Шампионската лига - 2:2 срещу Атлетико и Агуеро

Дрогба ознаменува с два гола завръщането си в Шампионската лига

Атлетико Мадрид и Челси завършиха 2:2 на „Висенте Калдерон”, след като не си отбелязаха гол над един час, а в последните десет минути зрителите видяха три попадения.

С този мач в мачовете на "сините" в турнира се завърна и Дидие Дрогба, който се появи в игра за първи път от полуфинала за Шампионската лига миналото издание, когато бе наказан за обидни реплики към съдията.

Както и в предишния трагичен мач за "дюшекчиите" в Лондон, Атлетико отново започна по-добре срещата. Още в началото на мача Хосе Антонио Рейес можеше да открие резултата с удар от 20 метра, но Чех спаси. След още няколко добри възможности обаче, Челси постепенно взе инициативата и наложи натиск.

Въпреки това първата част завърши 0:0. През второто полувреме в игра се появи Кун Агуеро, който раздвижи играта на испанците и се ключова фигура в мача. Малко по-късно неуловимия аржентинец направи щастлив новия наставник на тима Кике Санчес Флорес. В 66-ата минута след центриране отляво топката в наказателното поле на Челси топката бе отбита от Джон Тери. Зад него обаче чакаше Агуеро, който със страхотен удар наказа Чех - 1:0.

Това обаче ни най-малко не отказа гостите. Малко след попадението Деко бе много близо до изравняването, но ударът му от няколко метра мина встрани от вратат. В 81-ата минута вече спасение за Атлетико нямаше, след като Малуда центрира и Дрогба отблизо с глава направи 1:1.

В оставащите минути паднаха още два гола. В 88-ата минута Дрогба отново показа страхотна класа, след като се измъкна в центъра на терена мина защитник на Атлетико и стреля, Асеньо обаче спаси, но котдивоарецът направи добавка и записа втория си гол.

Точно когато всички очакваха четвъртата поредна победа на Челси в груповата фаза, Кун Агуеро отново показа страхотна класа, след като завъртя брилянтно топката от пряк свободен удар от около 25 метра.

Така гостите от Лондон ще си оспорват първото място с Порто в следващия мач в Португалия, а Атлетико ще се бори с Апоел в Кипър за третата позиция, даваща право за участие в Лига Европа.

АТЛЕТИКО (М) - ЧЕЛСИ 2:2
1:0 - Агуеро (66)
1:1 - Дрогба (82)
1:2 - Дрогба (88)
2:2 - Агуеро (90)

Атлетико: Асеньо, Антонио Лопес, Хуанито, Переа, Пабло, Асунсао, Шимао (84 - Хурадо), Клебер, Форлан, Понгол (53 - Агуеро), Рейес (72 - Макси Родригес)

Челси: Чех, А. Коул, Тери, Алекс, Белети, Есиен (59 - Балак), Лампард, Дж. Коул (70 - Деко), Малуда, Дрогба, Калу (70 - Анелка)