3. Дрогба провали Челси на „Уайт Харт Лейн” – 1:1 (видео)

Дрогба провали Челси на „Уайт Харт Лейн” – 1:1 (видео)

Африканецът изпусна дузпа в продължението, Лампард се завърна в игра

Шампионът Челси направи нова грешна стъпка към защитата на титлата си, след като завърши наравно 1:1 с тима на Тотнъм. Срещата се игра на стадион „Уайт Харт Лейн” и бе от програмата на 17-ия кръг на английската Висша лига.

Може би най-значимото събитие за Челси в този мач бе завръщането на Лампард след дълго лечение на контузия. Иначе Павлюченко откри резултата в 16-ата минута, Дрогба изравни в 70-ата, но в даденото от рефера продължение африканецът се превърна в най-големия грешник за своите, след като изпусна дузпа, която можеше да донесе трите точки на „сините”. За сметка на това, сега те са в изключително лоша серия от 5 поредни мача без победа в Премиършип.

Двубоят започна с лек натиск на гостите и неточни удари на Анелка и Есиен. Последваха изстрели извън целта и на Иванович и Бейл и така се стигна до 16-ата минута, когато „шпорите” излязоха напред в резултата. Тогава Дефоу получи пас от дълбочина на лявото крило, завъртя се технично и намери Павлюченко в наказателното поле, а руснакът се освободи лесно от Тери и Микел и с левия крак заби топката в долния десен ъгъл на Чех – 1:0.

След попадението „сините” опитаха да възстановят статуквото и в 26-ата минута бяха близо до това, но ударът с глава на Калу излезе в аут. 10 минути по-късно последва нов изстрел с глава на Калу, но и той не намери очертанията на вратата. Към края на полувремето Анелка съумя да изравни статуквото, ала попадението му бе отменено заради засада.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за „шпорите”.

Втората част стартира с хубава възможност за домакините, след като Модрич подаде за Ленън, който отклони за Дефоу, чийто удар с десния крак обаче премина много близо до дясната греда на Чех. В 55-ата минута пък Челси можеше да изравни, след като Басонг подари топката на Дрогба, който шутира силно с десния крак, но Гомес се разтегна и изби в корнер. След ъгловия удар Паласиос насмалко не си вкара автогол с глава, но само блестящия рефлекс на стража на „шпорите” ги спаси от гол в тази ситуация.

С течение на времето натискът на шампионите се усилваше, докато Тотнъм търсеше възможностите си на контраатака. В 61-ата минута Бейл напредна мощно през центъра и стреля силно с левия крак от дъгата, ала кълбото излезе много в аут.

Така дойде 70-ата минута, когато Доусън допусна Дрогба да му отнеме, след което африканецът стреля много силно с левия крак, китките на Гомес се огънаха и кълбото се търколи зад голлинията му – 1:1.

След гола Челси продължи да натиска, а в 77-ата минута, след дълго лечение на контузия, на терена се появи емблемата на тима Франк Лампард. Той пораздвижи играта на своите и в даденото от рефера продължение Гомес бутна брутално Рамиреш и Майк Дийн посочи бялата точка. Зад топката застана Дрогба, който стреля в долния десен ъгъл, ала бразилският страж на домакините предугади посоката и спаси с вещина.

До края нов гол не падна и така двата тима поделиха по една точка, завършвайки наравно 1:1. След хикса „сините” се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 31 точки, на 1 зад лидера Арсенал, който играе утре с Манчестър Юнайтед.

Тотнъм – Челси 1:1

1:0 Павлюченко 16’
1:1 Дрогба 70’

Състави:

Тотнъм: Гомес, Хътън, Доусън, Асу-Екото, Басонг, Ленън, Модрич, Паласиос (Сандро 89’), Бейл, Дефоу (Крауч 60’), Павлюченко (Кийн 78’)

Челси: Чех, Коул, Тери, Ферейра, Иванович, Малуда (Лампард 77’), Есиен, Микел (Дрогба 46’), Рамиреш, Калу (Стъридж 68’), Анелка

Жълти картони: Асу-Екото, Гомес (Тотнъм); Есиен, Дрогба (Челси)

Стадион: „Уайт Харт Лейн”

Рефер: Майк Дийн