3. Дрогба спаси Челси на старта на Висшата лига - 2:1 срещу Хъл Сити

Дрогба спаси Челси на старта на Висшата лига - 2:1 срещу Хъл Сити

Анчелоти стартира с измъчена победа, а Дрогба отново бе героят на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Челси постигна драматична победа с 2:1 над тима на Хъл Сити в първия мач от сезон 2009/10 в английската Висша лига. Два страхотни гола на Дидие Дрогба изстрадания успех, с който Карло Анчелоти стартира в английския елит. „Тигрите” бяха близо до ценна точка на „Стамфорд Бридж”, но в 91-ата минута късметът им обърна гръб и те трябваше да се примирят със загубата.

Срещата започна с леко предимство за Челси и още във втората минута Дрогба можеше да се разпише от изгодна позиция, но ударът му от воле премина встрани от вратата на „тигрите”. Натискът на домакините продължи, а Хъл разчиташе предимно на контраатаки, като при една от тях опасен удар на Стивън Хънт бе спасен с вещина от Петър Чех.

Стигна се до 28-ата минута, когато малко изненадващо гостите успяха да открият резултата. След удар на Олуфиняна, топката рикошира в Босингва и Есиен, за да се озове в краката на Хънт, който отблизо не остави никакви шансове на вече плонжиралия Чех. Челси моментално натисна и стигна до изравняване само след 10 минути. Дидие Дрогба изпълни перфектен пряк свободен удар и заби коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Майхил за 1:1. До края на полувремето „сините” продължиха да бъдат по-активният тим на терена, но не стигнаха до нещо по опасно.

През втората част Челси тотално смачка своя съперник и в наказателното поле на „тигрите” буквално вреше и кипеше. Дрогба, Анелка и Лампард се скъсаха да пропускат, а Карло Анчелоти изглеждаше повече от притеснен. Времето минаваше, а Томас Майхил правеше чудеса от храброст на вратата на Хъл. Босингва, Балак и Есиен също пробваха своя късмет, но и техните удари се оказаха недостатъчни.

Така, когато по всичко личеше, че срещата ще завърши при резултат 1:1, на сцената отново се появи Дидие Дрогба. В 91-ата минута африканецът прехвърли технично Майхил с левия крак от много малък ъгъл и накара „Стамфорд Бридж” да изригне – 2:1. Така Челси и Анчелоти стартираха с победа, макар и измъчена, а Хъл Сити показа характер и воля, които ще са им много нужни в борбата за оцеляване.

Челси – Хъл Сити 2:1