3. Дузпа и два червени картона донесоха витална победа за КПР над Челси (видео)

Дузпа и два червени картона донесоха витална победа за КПР над Челси (видео)

"Сините" не можаха да съкратят разликата до Манчестър Юнайтед

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като днес се наложи с 1:0 не над кой да е, а над вицешампиона Челси. Срещата се игра на стадион „Лофтъс Роуд” и бе от програмата на 9-ия кръг на английската Висша лига.

18 хиляди зрители се насладиха на победата на техния тим, която дойде благодарение на вкарана дузпа на Хелгусон в 10-ата минута и червени картони за Босингва и Дрогба от състава на Челси.

Мачът започна много лошо за „сините”, след като в 10-ата минута Луис бутна Хелгусон в наказателното си поле и реферът Крис Фой отсъди дузпа в полза на домакините, която бе реализирана от самия Хелгусон.

Това попадение изнерви лондончани и те моментално вдигнаха оборотите. Действията им в атака обаче бяха малко припрени и Коул и Дрогба шутира много неточно. Нервността в атака се прехвърли върху целия тим на Вияш-Боаш и в 33-ата минута Жозе Босингва получи директен червен картон заради грубо влизане в краката на съперник.

До края полувремето стана още по-ужасяващо за Челси, след като в 41-ата минута и Дрогба видя директно червения цвят на картона за ужасяващо влизане с двата крака.

След почивката гостите, въпреки че бяха останали с 9 души, продължаваха да опитват поне да възстановят статуквото. Куин Парк Рейнджърс обаче бе предприел тактика, в която влизаха системни нарушения в средата на терена, с цел накъсване на ритъма на противника.

В последните 10 минути натискът на Челси стана много силен и в 80-ата Анелка можеше да изравни, след като стреля с глава отблизо, но вратарят на домакините бе на място и спаси. 180 секунди по-късно Кени отново трябваше да се намесва, този път след изстрел на Давид Луис. В 94-ата пък Ашли Коул стреля много опасно с глава, но отбраната на домакините и този път се справи със ситуацията.

До края на мача повече голове не паднаха и така Куинс Парк Рейнджърс се наложи с 1:0 над тима на Челси.

След успеха домакините се намират на 9-о място във временното класиране с актив от 12 точки, на 6 от зоната на изпадащите. Гостите от „Стамфорд Бридж” пък са 3-и с 19 пункта.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион