3. Дузпа на Балотели носи точка на Милан (ВИДЕО)

Дузпа на Балотели носи точка на Милан (ВИДЕО)

"Росонерите" направиха 1:1 срещу Каляри, който завърши с 10 души

Марио Балотели от дузпа донесе точка на Милан при 1:1 като гост на Каляри в 24-ия кръг на Серия А. Супер Марио вкара третия си гол в само два мача за "росонерите", като два от тях са от дузпи.

Балотели, Ел Шаарави и Нианг водеха атаката на Милан, а Мунтари започна в халфовата линия. Каляри нямаше победа над Милан като домакин от октомври 1998 година насам.

Ибарбо започна много силно за Каляри, а Нианг изглеждаше най-активен за „росонерите”.

Головите положения на терена в Сант Елена липсваха, а възпитаниците на Иво Пулга бяха равностойни на своя именит съперник.

Каляри поведе секунди преди почивката. Капитанът Даниеле Конти центрира от пряк свободен удар, а колумбиецът Виктор Ибарбо чудесно обърна в далечния ъгъл и преодоля Абиати за 1:0.

След почивката Милан натисна, но головите положения все така липсваха. Конти стреля близо до целта от 25 метра, а играта на Балотели не вървеше.

Огромният брой нарушения не позволяваха бързи действия и двубоят бе много накъсан.

В 79-ата минута Филип Мексес игра игра умишлено с ръка. Френският защитник имаше един жълт картон, но съдията Антонио Джанокаро го пожали и не му даде втори жълт картон.

Само две минути по-късно обаче съдията не се поколеба. Балотели беше повален от Астори в пеналта и реферът даде дузпа и показа втори жълт картон на защитника, което остави домакините с 10 души.

Супер Марио спази традицията да няма пропусната дузпа в своята кариера и се разписа от бялата точка за 1:1.

До края Милан имаше тотален превес, но удари на Балотели на три пъти бяха спасени. В добавеното време „росонерите” стигнаха до гол, но той бе отменен, защото топката напусна очертанията на терена при центрирането на Балотели.

Милан е 4-ти с 41 точки, на 3 зад Лацио и на точка пред Интер, който играе по-късно с Каляри. Каляри е 16-ти с 25.

Аталанта и Катания направиха скучно 0:0, което ги остави съответно на 14-о и 8-о място
.
Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични