3. Дузпа спаси Байерн от резил във Франкфурт (видео)

Дузпа спаси Байерн от резил във Франкфурт (видео)

Отборите на Айнтрахт и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1

Отборите на Айнтрахт и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Домакините от Франкфурт изненадващо откриха резултата в 53-ата минута чрез Себастиан Роде, а „баварците” изравниха от дузпа, реализирана от Марио Гомес минута преди края на редовното време.

Отборът на Байерн държеше инициативата през по-голямата част от времето и имаше сериозно превъзходство във владението на топката. „Баварците” създадоха куп положения пред вратата на Айнтрахт, но сериозни пропуски на Рибери, Мюлер и Марио Гомес ги лишиха от победата.

Така малко изненадващо в 51-ата минута домакините поведоха в резултата. Теофанис Гекас центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Байерн, където след разбъркване Тимошчук сгреши и отклони топката към Себастиан Роде от състава на домакините, който с безпощаден шут от десетина метра прониза мрежата на Ханс Йорг Бут.

Гостите реагираха като ожилени след това попадение и веднага се впуснаха в атаки в опита си да възстановят равенството, но припряните им действия в завършващата фаза не им позволяваха да го сторят.

Осем минути преди края на срещата отлична възможност се откри пред Гекас, който можеше да сложи точка на спора с втори гол за Айнтрахт, но ударът му от близка дистанция не намери целта.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Мартин Фенин събори Луис Густаво в наказателното поле на тима от Франкфурт и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Марио Гомес, който хладнокръвно реализира за 1:1.

По този начин „баварците” останаха на четвърта позиция с актив от 56-точки, на една зад тима на Хановер, с който ще водят люта битка за третото място в оставащите мачове. Айнтрахт пък въпреки победата се смъква с една позиция и в момента е 15-и с 34 пункта.
Мота: Срещу Наполи се справихме по-добре, отколкото срещу Рома